690 680 960

– Nie miał czasu przyjść do nas w piątek, my przyjechaliśmy od niego w niedzielę. Manifestacja rolników w Kraśniku

W niedzielę w Kraśniku odbyły się uroczystości odsłonięcia pomnika śp. Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej. Plantatorzy, sadownicy i hodowcy trzody chlewnej przyjechali do miasta, aby po raz kolejny zamanifestować swoje niezadowolenie z polityki rządu.

Dzisiaj w Kraśniku odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem pomnika śp. Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej. W uroczystościach udział wziął premier Mateusz Morawiecki. Sadownicy, plantatorzy i hodowcy trzody chlewnej, którzy brali udział w manifestacji w Warszawie, postanowili przyjechać do Kraśnika i zapytać premiera, dlaczego nie chciał w piątek z nimi rozmawiać.

Przed godziną 12 na parkingu przy kraśnickim Kauflandzie zebrało się kilkaset osób z transparentami. Jak informowali policję organizatorzy, do Kraśnika miało zjechać kilka tysięcy rolników. Przed rozpoczęciem mszy w kościele pw. Matki Bolesnej przy ul. Juliusza Słowackiego rolnicy przeszli pod ogrodzenie i ustawili się z transparentami dookoła pomnika oczkując na premiera.

Po zakończonej mszy uroczystości przeniosły się pod pomnik. W momencie kiedy przemawiali Mateusz Morawiecki, a po chwili Jarosław Stawiarski zebrani rolnicy trąbkami i syrenami starali się zakłócić ich wystąpienia. Na koniec premier podszedł do rolników i obiecał, że się z nimi spotka. Takie spotkanie zaplanowano na 19 lipca.

Rolnicy mówią, że jeżeli rozmowy nie przyniosą skutku zaostrzą protest. Chcą m.in. na wzór protestów francuskich, pojechać do stolicy z rozrzutnikami obornika i gnojówką, a następnie to wszytko zostawić na ulicach Warszawy.

Wkrótce wideo z manifestacji.

2018-07-15 18:28:12
(fot. lublin112.pl)

40 komentarzy

 1. Zniewoleni przez Unię Europejską? Skoro Unia Was tak zniewala, to przestańcie brać te miliardy z Unii, które trafiają na polską wieś.

 2. Ja mam auto za 40 tys a mój znajomy dwa traktory po 130tys +kombajn+ pozostały sprzęt+ auto , normalnie bida na tej wsi, może 25 lat temu jak UNI nie znali to bida była była , jak ZUSu się nie płaci + dopłaty to jest z czego odłożyć- -przesadzacie

  • W tym tonie może wypowiadać się jedynie zazdrosny Polaczek, który o sytuacji na wsi guzik wie…masz samochód za 40 dychy pewnie z odlozonej kasy a Twój znajomy 2 traktory ×130 tys. w kredycie dla rolników, którego spłacić przy tych cenach nie jest w stanie przez najbliższe lata lub….wcale.

 3. Równość podatkowa dla wszystkich: niebieskich, czarnych, zielonych no i wsiowych też.

 4. Zjechała się banda fornali, i ma pretensje że im deszcz nie pada. Ciemnota jednak jeszcze istnieje

 5. A na TV PiS ani słowa i to się nazywa dopiero obiektywna telewizja.

 6. Wiecie co jest porażką? To że mohery z rozańcem na szyji pchają się w tłum i klnal ludzi! Hanba jest to że partia rządząca nie liczy się z rolnikami i wczoraj nas w ogóle nie zauważali. Hanba jest Pan Stawiarski przepraszający premiera za protestujących! Hanba!

 7. Rolnucu są bydło? Rolnicy Ci co daja Wam jesc??? Ci co karmią?? Wstyd mi za Was ludzie!

 8. bidoki vladimirca przyprowadziły i 30tke i udajo dziadów a new hollandy i john deery pochowały i dajta dajta nam bo my bidne,jak nie masz siana to do biedronki na kase

 9. powiem tak cwaniaki to jak tak lekko na tej wsi to sprobojcie wyprodukowac i sprzedac i zobaczysz jak ci morda zmieknie pajece ten kto nigdy nie pracowal na wsi nic nie wie a ze maja nowe traktory to niech maja ja tam nie zazdroszcze cos sie zepsuje to lecisz w tys nie moze byc tak ze rolnik na skupie dostaje 20 gr za porzeczke 2,5 za maline 80 g za wisnie i mniej a w sklepie 200g za 20 zl nie lepiej kupowac od polskiego rolnika za 6 zl za kg malin za uczciwa cene porzeczke po 2,5 3 zl wisnie po 3 zl co to jest 3 zl za kg to i tak jest smiech kup sok malinowy o zawartosci malin 2 % za 10 zl za 0,5 kupujesz wode

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt