Miał 3,2 promila i siał spustoszenie na drodze krajowej. Zderzył się z dwoma autami

Nie mógł ustać na nogach ale miał siłę kierować a następnie uciekać po zderzeniu się z fordem i audi. Daleko nie dojechał, gdyż zatrzymał się w przydrożnym rowie. Ścigali go pokrzywdzeni.

W sobotę po godzinie 17. mieszkaniec Lublina podróżujący droga krajową nr 82 Włodawa – Lublin dostrzegł jadące z naprzeciwka auto, którego kierowca co chwila zjeżdżał na sąsiedni pas ruchu. Po chwili pojazd ten uderzył w lewy tył tego forda. Sprawca zdarzenia nawet się nie zatrzymując pojechał dalej. Mężczyzna zawrócił i ruszył za uciekającym w pościg. Po przejechaniu około kilometra, uciekinier ponownie zjechał na przeciwległy pas ruchu i znów doprowadził do zderzenia. Tym razem uderzył w prawy tylny bok jadącego z naprzeciwka audi.

Kolejne zderzenie również nie spowodowało, by kierowca volkswagena się zatrzymał. W dalszym ciągu kontynuował swoją ucieczkę. Drugi z poszkodowanych także zawrócił i przyłączył się do pościgu. Tym razem jednak ucieczka nie trwała długo, gdyż zakończyła się w miejscowości Głębokie utratą panowania nad kierownicą i wjechaniem do przydrożnego rowu. Gdy pokrzywdzeni kierowcy forda i audi podeszli do mężczyzny od razu poczuli od niego silna woń alkoholu. Powiadomili natychmiast policję o jego zatrzymaniu.

Jak się okazało 34 – letni mieszkaniec gm. Cyców kierujący pojazdem marki VW Sharan miał aż 3,20 promila alkoholu w organizmie. Podróżował również z nietrzeźwą pasażerką. Co więcej, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Pozostali uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2014-12-22 23:10:51

10 komentarzy

 1. w tym przypadku kara śmierci byłaby odpowiednia

  • Ja to bym wszystkich pijanych uraczył sporą ilością polskiej czterdziesto procentową, wrzucił na zamknięty tor w tym stanie i zmusił do jeżdżenia pomiędzy chlejusami i kazał walczyć o życie

   • Pijani kierowcy do kamieniołomów!

    Ja bym jeszcze kazała jechać z prędkością np. 80 na godzinę, jeżeli prędkość by spadła poniżej, samochód by wybuchał jak w „Speed – niebezpieczna prędkość”! Taka selekcja naturalna!

 2. Do 2 lat jakoś wydaje się zbyt mało… tyle grozi jakby kopnął psa, a tu prawie kogoś zabił.

 3. To zdjecie nawet nie jest z tego wypadku o ktorym jest teraz artykul!!!! ZENADA !!

 4. nieświadom nie był przeszkolony na kierowcę, POLSKIE PRAWO

 5. Szanowna redakcjo piszemy ze zrozumieniem „…jadanego z naprzeciwka audi.” ciekawe jak smakowało 😉

 6. Ja się pytam jak można być takim pustakiem, żeby na trzeźwo siadać do samochodu z „kierowcą”, który ma problemy z ustaniem na nogach.

  • Jedyny sposob na pijakow to zabierac auta bo to ze zabiora prawko to i tak bedzie jezdzil a jak nie bedzie mial czym to bedzie to lepiej skutkowali. A nawet jesli kupi kolejny szrot to i tak zabierac do skutKu. Szkoda ze twn pijak z ta pijana baba nie zabili sie oboje na jakims drzewie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!