Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Miał 3 promile, zjechał audi do rowu, kierował bez uprawnień. „Nie wiem, co mnie podkusiło” (zdjęcia)

21-latek z gminy Michów stanie przed sądem i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Co więcej, młodzieniec kierował pojazdem nie posiadając uprawnień. Swoją podróż audi zakończył w przydrożnym rowie.

W środę wieczorem lubartowscy policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z kierowców o pojeździe osobowym znajdującym się w rowie, przy drodze prowadzącej do miejscowości Samoklęski. Dyżurny natychmiast skierował w opisywany rejon funkcjonariuszy.

– W miejscowości Samoklęski mundurowi zauważyli w rowie samochód marki Audi. Obok auta stał młody kierowca. Mężczyzna podróżował sam. Na miejscu obecni byli także przypadkowi świadkowie zdarzenia. Jak opisywali, widzieli jak kierowca cofa i w końcu wjeżdża do przydrożnego rowu. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 21-latka. Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie – informuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubartowskiej Policji.

Mężczyzna przekazał mundurowym, że nie wie, co go podkusiło, żeby wsiąść w takim stanie za kierownicę. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód został odholowany na policyjny parking. Pijany kierujący został zatrzymany.

– Teraz amator jazdy na „podwójnym gazie” musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 21-latkowi grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz kierowania pojazdami. Odpowie także za kierowanie pojazdem bez uprawnień – dodaje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka.

Miał 3 promile, zjechał audi do rowu, kierował bez uprawnień. „Nie wiem, co mnie podkusiło” (zdjęcia)

fot. Policja Lubartów

9 komentarzy

 1. Dobrodziej frasobliwy

  „Nie wiem, co mnie podkusiło” ? Szatan !!!
  Ale dobry Bóg czuwał, pstryknął Przenajświętszym Palcem, zrobił co mógł, a dokończą fachowcy.

 2. Licho. Licho nie śpi. Niech oskarży licho.

 3. Całe szczęście, że nikomu krzywdy nie zrobił. Tanio nie będzie.

 4. Grozi mu wysoka grzywna. Może redakcja znajdzie kiedyś chwilę czasu i zbada jakie to duże kary finansowe dostali do zapłaty tacy ignoranci. Oczywiście jeżeli będą mieli dostęp do tak poufnych informacji z sądów. Jak coś to z góry dziękuję bo przedstawienie kwot, które mają do zapłaty pijacy może kilku odstraszyć od wsiadania za kółko.

  • Za prowadzenie pojazdu mechanicznego po użyciu alkoholu, grozi kara grzywny nie niższa niż 2500 zł (maksymalna to 30 tys. zł). Za jazdę w stanie nietrzeźwości, może grozić: kara grzywny, którą nalicza sąd w zależności od tego, jaka jest sytuacja majątkowa sprawcy, kara pieniężna od 5000 zł do 60 000 zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej).

 5. na pierwszy rzut oka… i z opisu wyczynów… oraz status, stan i podejście tego kierowcy….: jechał na marsz milionerów

 6. No i jednego na marszu w obronie koryt mniej.

 7. Podkusił cie wiejski, prowincjonalny charakter

Dodaj komentarz