Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mężczyzna odpowie za ponad 100 kradzieży sklepowych

Chełmscy policjanci zatrzymali 59-latka, który odpowie za ponad 100 kradzieży sklepowych. Mężczyzna dopuścił się również kradzieży rozbójniczej. Straty spowodowane przez złodzieja oszacowano na ponad 20 tys. złotych.

W miniony poniedziałek chełmscy policjanci otrzymali wezwanie do jednego ze sklepów na terenie Chełma na interwencję w sprawie kradzieży. Jak się okazało przebywający tam 59-latek został ujęty przez personel na kradzieży kosmetyków. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę.

– Z ustaleń śledczych wynika, że to nie jedyne jego przewinienie. Na swoim koncie ma ponad 100 tego typu kradzieży w supermarketach na terenie Chełma. Kradł stamtąd alkohol, artykuły spożywcze, przemysłowe i kosmetyki. Dopuścił się też kradzieży rozbójniczej, podczas której odepchnął interweniującego pracownika, który chciał uniemożliwić mu opuszczenie sklepu – informuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Straty wyrządzone działalnością sklepowego złodzieja oszacowano na kwotę ponad 20 tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa, gdyż był już karany za podobne czyny.

– Wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec niego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – dodaje komisarz Ewa Czyż.

6 komentarzy

  1. No i ma wczasy na nasz koszt. Przecież ta łajza nie odda ani nie odpracuje ani złotówki

    • W takim przypadku powinien być sprzedany jako niewolnik w przetargu ustnym nieograniczonym, a nie trzymać takiego karalucha na koszt Polskiego podatnika, który i tak mocno dostaje po kieszeni.

    • Kto wg Ciebie powinien płacić za utrzymanie osadzonego? Sami za siebie mają płacić? A jak ktoś nie zapłaci to go nie przyjmą? Obawiam się, że mało byłoby chętnych wtedy.

  2. I tu popieram. Chwast i tak nigdy się nie zmieni. Umie tylko kraść, a i to kiepsko. Dożywotni pasożyt.

  3. Jan z egzekutywy KC I-szy sekretarz

    Od razu że ukrat. Już nie róbcie z niego przestępcy. Nie pilnowali to se brał normalnie. Był sprytny, zaradny, przedsiębiorczy i nikogo nie prosił. Tylko głupi by nie brał jak jest okazja.

Dodaj komentarz