Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mężczyzna został przygnieciony przez ładowarkę. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala

Wczoraj po południu na terenie gminy Końskowola doszło do groźnego wypadku podczas prowadzonych prac ładowarką. Mężczyzna został przygnieciony „łyżką” ładowarki. 36-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu na terenie gminy Końskowola w powiecie puławskim. Dyżurny puławskiej komendy został powiadomiony o wypadku, któremu uległ 36-letni mieszkaniec gminy Kurów.

– Jak się okazało, mężczyzna został poważnie zraniony w nogę przez ładowarkę, którą inny pracownik ładował kiszonkę kukurydzianą. W pewnym momencie „łyżka” maszyny przygniotła pracownika, powodując obrażenia nogi. Na pomoc ruszył kierowca pojazdu. 36-latek został przetransportowany do szpitala – informuje komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

Mundurowi zbadali uczestników na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, zarówno kierowca jak i poszkodowany pracownik byli trzeźwi. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz ładowarki, zabezpieczyli stosowną dokumentację pracowniczą. Powiadomiona została Państwowa Inspekcja Pracy.

– Wyjaśniamy okoliczności i przyczyny zdarzenia. Apelujemy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i zachowanie szczególnej ostrożności podczas pracy, zwłaszcza przy wykorzystaniu sprzętu ciężkiego i w trudnych warunkach, gdy zapada zmrok, a warunki atmosferyczne są niekorzystne – dodaje komisarz Ewa Rejn – Kozak.

3 komentarze

  1. trzeba chcieć wleżdz pod to coś

  2. Czekoladowy bąk

    Jak nie miał uprawnień do użytkowania ładowacza beknie sromotnie

  3. A redakcja niech błędów noe robi w tytule

Dodaj komentarz

Z kraju