Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jest nowy zastępca komendanta wojewódzkiego PSP. Po roku przerwy wrócił do służby (foto)

Były zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Białej Podlaskiej trafił na stanowisko kierownicze w komendzie wojewódzkiej. Przez ostatni tok przebywał na emeryturze.

W piątek, 23 lutego, decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Marek Chwalczuk został mianowany na stanowisko pełniącego obowiązki Zastępcy Lubelskiego Komendanta PSP. Tym samym obsadzone zostały już wszystkie stanowiska kierownicze w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Lublinie.

Przypomnijmy, 12 stycznia ze służbą pożegnał się Grzegorz Alinowski, który pełnił stanowisko komendanta od ośmiu lat. Wraz z nim odwołani zostali dwaj jego zastępcy: st. bryg. Mirosław Bury oraz st. bryg. Piotr Zmarz. Pozostał jedynie pierwszy zastępca st. bryg. Tomasz Podkański. Pełnienie obowiązków komendanta powierzono wówczas st. bryg. Zenonowi Pisiewiczowi, jednak ostatnio zastąpił go bryg. Rafał Goliszek, a on sam został drugim zastępcą komendanta.

Wcześniej st. bryg. Marek Chwalczuk był zastępcą Komendanta Miejskiego PSP w Białej Podlaskiej. Rok temu odszedł na emeryturę, teraz postanowił wrócić do służby. Ze strażą pożarną związany jest od 1995 r., kiedy to po ukończeniu służby kandydackiej został skierowany do pełnienia służby w ówczesnej Komendzie Rejonowej PSP w Białej Podlaskiej. Wcześniej ukończył Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu.

Służył w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Białej Podlaskiej do roku 1999 r. na stanowiskach dowódcy zastępu a następnie dowódcy sekcji. W 2001 r. objął dowodzenie nad nowo powstałą Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą w Małaszewiczach. W 2009 r.znów awansował, tym razem na zastępcę komendanta. Na tym stanowisku pozostał do emerytury.

13 komentarzy

 1. Trochę daleko dojeżdżać codziennie do roboty.

 2. Chore to jest – idzie gość na emeryturę – a jak pojawia się okazja na dobrze płatna posadkę to wraca po roku. Takie numery powinny być zabronione! PS. Czy jak odchodził na emeryturę to wypłacono sowitą odprawę?

  • Chore?
   Tak. Chore.
   Ale jak Prokurator Krajowy będąc emerytem obejmuje „zabetonowane” stanowisko to już wszystko jest w porządku.
   Czyli – punk widzenia……. 🙂

  • Tak i jest to prawnie uregulowane

 3. Powinien odprawę oddać jak się bierze za robotę. Po co te wcześniejsze emerytury?

 4. Pójdzie drugi raz na emeryturę dostanie drugi raz odprawę chory zwyczaj

 5. Komendant Bazuuka

  Po Roku wrócił do pracy i odrazu awansował na komendanta 🤔🤔

 6. Dziadek Józek ze Slamsowa (75 wiosen)

  Były zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Białej Podlaskiej trafił na stanowisko kierownicze w komendzie wojewódzkiej.
  Przez ostatni tok przebywał na emeryturze – to jeden z tych niezastąpionych ?

 7. Niesamowicie zdolny i utalntowany – to musiał wrócić 🙂

 8. Pewnie za mała EMERYTURA . TUSEK doda grosza. Przez takich ludzie w PSP nie mogą awansować WSTYDU I HONORU NIE MACIE.

 9. Właściwy uczciwy człowiek na właściwym miejscu!

 10. Gratulacje! Nastąpi uczciwość!

Dodaj komentarz

Z kraju