Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mężczyzna upadł i uderzył głową o chodnik. Na pomoc ruszył kierowca autobusu

Wczoraj wieczorem kierowca autobusu MPK ruszył na pomoc mężczyźnie, który upadł na chodnik i doznał obrażeń głowy. Udzielił mu pierwszej pomocy i wezwał na miejsce zespół ratownictwa medycznego.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 19. Kierowca autobusu MPK linii nr 47, jadącego w kierunku Czechowa, podjeżdżając na przystanek przy ul. Krańcowej dostrzegł, jak znajdujący się na przystanku mężczyzna przewrócił się i uderzył głową o chodnik. Nie zastanawiając się ani chwili wysiadł z pojazdu, sprawdził w jakim stanie jest mężczyzna, a następnie wziął apteczkę i zaczął udzielać mu pierwszej pomocy.

Jednocześnie wezwał na miejsce służby ratunkowe i zabandażował poszkodowanemu głowę. Czas oczekiwania na przyjazd zespołu ratownictwa medycznego wydłużał się, a pasażerowie zaczęli naciskać, aby kierowca jechał dalej. Przekazał więc poszkodowanego przechodzącej w pobliżu pielęgniarce i pojechał w dalszą trasę.

– Nasz kierowca pracuje u nas od lipca 2010 roku. Był to już kolejny przypadek kiedy pan Dominik Mierzwa nie wahał się ani chwili żeby pomóc potrzebującej osobie. Oczywiście jego zachowanie, wspaniała postawa zostanie przez władze spółki zauważona i pan Dominik otrzyma nagrodę pieniężną – przekazała nam Weronika Opasiak z lubelskiego MPK.

O panu Dominiku pisaliśmy w sierpniu 2016 r. Wtedy w rejonie przystanku komunikacji miejskiej w pobliżu ul. Generała Zajączka dostrzegł młodą kobietę, która nagle upadła na chodnik. Nie zastanawiając się ani chwili zatrzymał autobus, a następnie ruszył z pomocą. Jak się okazało, kobieta straciła przytomność. Kierowca udzielił jej pierwszej pomocy, a po chwili dostrzegł jadącą karetkę. Dał znak ratownikom, że ma obok siebie potrzebującą pomocy medycznej osobę. Gdy kobieta trafiła pod ich opiekę, wsiadł za kierownicę i ruszył w dalszą trasę.

Informację o zdarzeniu przekazał nam nasz Czytelnik – Dziękujemy!

2017-02-24 12:14:56
(fot. ilustr. lublin112.pl)

25 komentarzy

 1. BRAWO DLA KIEROWCY 🙂 🙂 🙂 a dla pasażerów którzy naciskali żeby jechać dalej życzę żeby wam nikt nie udzielił pomocy w takiej sytuacji….

  • tak powinien zachowywać każdy kierowca….

  • Ciekawe co powiesz, jak akurat znowu panu kierowcy trafi się taka sytuacja (oby nie), a ty będziesz sobie jechał na bilecie czasowym. Na którym zwykle zdążasz dojechać w miejsce docelowe.

   I jeszcze przystanek wcześniej wpadną kanary, do autobusu bez biletomatu.

   • To chyba nie problem. I kontrolerzy wezma sytuacje pod uwage. Zwlaszcza ze sa swiadkowie.i kamery w autobusie. Wiec wiadomo kiedy i ile stal autonus. Czyjes zycie jest wazniejsze niz 3,20 za bilet chyba?

   • Czytam, czytam, czytam i nie wierzę…serio kilka złotych w porównaniu z ludzkim życiem to taki dramat? Myślę, że gdyby się trafiła kontrola to kierowca by potwierdził, że jest opóźnienie bo taka czy taka sytuacja miała miejsce. Czytając takie artykułu człowiekowi wraca wiara w ludzi, czytając komentarze niestety tą wiarę się traci.

   • Tak to takie straszne bilet czasowy kanary. Co tam ludzkie życie, co tam, że ten człowiek ma bliskich i dla nich to był dramat. Najważniejszy to bilet czasowy i ewentualny mandat. Ludzie, gdzie są wasze prawdziwe wartości.

   • Lepiej żebyś Ty nie upadł i żeby Cię nikt nie zignorował bo nie wiadomo czy byś przeżył. Wtedy to dopiero Twój czas był by cenny. Nieprawdaż?

   • To wysiądzie i pójdzie pieszo. Zawsze życie/zdrowie/bezpieczeństwo jest Priorytetem. Nie podoba się opóźniający się odjazd? Autobus to nie więzienie. Wysiadasz i idziesz na inny. Albo pieszo. Nikt kajdanami nie przywiązał. Rzeczywiście…zestawienie….ranny starszy człowiek po niewiadomej przyczyny upadku versus…bilet czasowy za 3zł. Studenci mniej…(za naszą kasę bo dopłata do studenckiej ulgi jest bezpośrednio z kasy miasta).

  • Szkoda że mnie tam nie było . Potrzebna była by druga karetka – dla pasażera który ” naciskał ” by kierowca dalej jechał !

 2. „Oczywiście jego zachowanie, wspaniała postawa zostanie przez władze spółki zauważona i pan Dominik otrzyma nagrodę pieniężną”…… z której to pokryje nałożoną karę za spowodowanie opóznienia kursu, nałożoną przez miasto.

 3. Pasażerowie mogą se naciskać deskę klozetową — kierowca zuch !

  • Pasażerowie mają prawo domagać się kontynuowania jazdy – ważność biletu czasowego jest niezmienna nawet gdy na drodze jest korek.

   • Insaiyan tu mamy doczynienia ze stanem być może zagrożenia życia ośla łąko lub wyższej konieczności . poczytaj o tym bo za tępy na to jesteś aby to wiedzieć jak widać .

   • Los Vatos Locos

    InSaiyan,czasowy jest ważny na całej długości trasy,bez względu na czas przejazdu.A nawet jeśli by tak nie było to i tak przeraża mnie twoja postawa.Mogłeś się przesiąść (można na tym samym bilecie)

   • InSaiyan, może kiedyś ty fraglesie będziesz potrzebował pomocy. Mam nadzieję, że wtedy udaremni to taki sam frajer jak ty. Bez odbioru gówniarzu nie znający życia.

 4. Brawo dla kierowcy. Super postawa , a takich osób coraz mniej cóż za nie ludzka postawa względem pasażerów , którzy naciskał by kierowca jechał

 5. Bardzo dobra postawa kierowcy… a ci co im sie spieszylo to taxi nastepnym razem

 6. Brawa za postawe!!! Oby wiecej bylo takich ludzi i oby wszystkim zawsze wystarczylo odwagi do podjecia dzialania! Pozdrawiam!

 7. I tak to dla niektórych ludzi bilet jest ważniejszy niż ludzkie życie. 3.20 niska cena Żal mi was naprawdę

 8. Szacunek dla Pana Kierowcy! A pasażerowie, którzy naciskali na niego niech się wstydzą – widać dla Was życie ludzkiej jest mniej warte niż kwadrans spóźnienia czy bilet jednorazowy. Pamiętajcie, że kiedyś to Wy możecie potrzebować pomocy!

 9. Znieczulica znieczulica ale ten szofer dostanie 500zl od prezesa mpk wiec nie wiem czy akurat zrobił to tak bezinteresownie !!!

  • yoyo, idź sobie baranka strzel! Aż mi się słabo robi jak czytam coś takiego. Nie rozumiesz, że niektórzy po prostu mają dobre serce, a nie widzą zarobek w każdym swoim działaniu? Ty pewnie tak masz, dlatego mierzysz ludzi swoją miarą. Żałosne…

  • Nawet jeśli interesownie, to i tak zrobił sto razy więcej niż ty gimbusie. Pochwal się tym, co ty zrobiłeś dla innych, albo zamknij japę.

 10. Czy Pan Dominik nie jest czasem z zawodu ratownikiem medycznym? Czy to tylko zbierzność nazwisk?