Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mazał sprayem po budynkach, nagrała go kamera. „Artysta” stanie wkrótce przed sądem (wideo)

Malował sprayem na blokach, chodnikach, ławkach i śmietnikach. W końcu wpadł w ręce policjantów. W mieszkaniu miał kilkadziesiąt atomizerów do farb, farbę w sprayu, projekty, a ponadto woreczek z marihuaną. 41-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec czerwca tego roku policjanci z Kraśnika otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznana osoba pomalowała farbami w sprayu budynki i obiekty publiczne na terenie Kraśnika. Poszkodowani oszacowali działania wandala na kwotę niemal 2 tysięcy złotych.

Kryminalni przystąpili do działań mających na celu ustalenie sprawcy tego procederu i dotarli do 41-letniego mieszkańca Kraśnika. Kiedy mundurowi weszli na przeszukanie do jego mieszkania, tam odnaleźli kilkadziesiąt atomizerów do sprayu, puszkę farby i projekty. Oprócz tego natrafili na woreczek z marihuaną.

– Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia poprzez naniesienie graffiti na elewacjach kilku bloków i chodnikach, ławce, wiacie śmietnikowej, a także posiadania środków odurzających. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz sprawa trafi do sądu, gdzie odpowie za swoje zachowanie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej Policji.

17 komentarzy

  1. a tam 5 lat – 50 pał poniżej pleców, to przez 5 lat bał się będzie spojrzeć na spray

Dodaj komentarz

Z kraju