Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Marsz Równości w Lublinie – jest już data tegorocznego wydarzenia. Hasło nawiązuje do Europejskiej Stolicy Młodzieży

Za miesiąc ma się odbyć tegoroczny Marsz Równości w Lublinie. Uczestnicy wyruszą sprzed Centrum Spotkania Kultur i przejdą przez centrum miasta pod Galerię Labirynt.

Na sobotę, 2 września, zaplanowany został tegoroczny Marsz Równości w Lublinie. Będzie to już piąte, tego typu wydarzenie w mieście. Tym razem jego hasłem będzie „Europejska Stolica Równości”

Organizatorzy nie ukrywają, że nawiązuje ono do „Europejskiej Stolicy Młodzieży”, który to tytuł Lublin zdobył w tym roku. Dodają, iż ma to być „ogromna szansa dla miasta, aby udowodnić, że to nie tylko pusty slogan, a prawa człowieka nie są mu obojętne”. Mowa tu o miejscu pełnym akceptacji i poszanowania praw osób LGBT+.

Marsz ma się rozpocząć o godzinie 13 przed Centrum Spotkania Kultur. Następnie uczestnicy przejdą ulicami: Lipową, Narutowicza, Głęboką, Sowińskiego, Poniatowskiego i Popiełuszki. Całość zakończy się na placu przy Galerii Labirynt.

W trakcie wydarzenia uczestnicy będą manifestować potrzebę realnej polityki zapewniającej im bezpieczeństwo i równe prawa. Chodzi o to, aby ich orientacja i ekspresja płciowa nie spotykała się z odrzuceniem w szkole, czy też nie była powodem do zwalniania z pracy.

Jednak to nie wszystko. Organizatorzy wskazują również na osoby starające się o zmianę płci. W tym przypadku chcą, aby nie były one narażone na ostracyzm i marginalizację. Podkreślają, że jest to walka o ich życie, które niektóre osoby tracą, nie mogąc wytrzymać niezrozumienia i nienawiści.

98 komentarzy

  1. za kilka lat pedofile też będą organizować takie marsze

Dodaj komentarz