Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Maltretowana 2-latka ma liczne obrażenia, trafi do rodziny zastępczej. Jej matka ma być w kolejnej ciąży

Ustaliliśmy więcej szczegółów bulwersującej sprawy znęcania się nad 2-letnią dziewczynką z Lublina. Decyzją sądu, dziecko trafi do rodziny zastępczej. Jest też wniosek o odebranie matce praw rodzicielskich.

Śledczy cały czas intensywnie pracują nad bulwersującą sprawą znęcania się nad 2-letnią dziewczynką. Udało nam się poznać więcej faktów, z tego co działo się w czterech ścianach mieszkania przy ul. Gęsiej w Lublinie. Jak ustaliliśmy, pomimo że policjanci nie przeprowadzali w mieszkaniu zajmowanym przez 21-letnią matkę dziewczynki oraz jej 26-letniego konkubenta żadnych interwencji, to sąsiedzi słyszeli niepokojące odgłosy. Zostały one jednak zbagatelizowane.

Wiadomo, że osoba z sąsiedztwa dostrzegła na twarzy dziecka sine ślady wskazujące na to, że może być ono bite. Osoba ta, zwróciła uwagę również na jeszcze jedną rzecz. Mianowicie matka wychodziła z dzieckiem na dwór jedynie o mroku lub późnym wieczorem. O swoich podejrzeniach powiadomiła pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie. Pracownice opieki społecznej odwiedziły wskazane mieszkanie, jednak początkowo nie zostały wpuszczone. Gdy udało im się w końcu zobaczyć dziewczynkę potwierdziły, że na jej ciele znajdują się niepokojące ślady. Niestety służby zostały powiadomione dopiero po trzech dniach.

– Przez trzy dni kobiety zwlekały z powiadomieniem służb, gdyż stwierdziły, że sprawa jest bardzo delikatna, gdyż kobieta jest w kolejnej ciąży i trzeba wszystko szczegółowo wyjaśnić. W końcu w piątek zadzwoniły nie na policję, tylko do lekarza rodzinnego w pobliskiej przychodni – wyjaśniała nam osoba, która od początku zajmuje się tą sprawą. Jedna z pielęgniarek, kiedy tylko usłyszała o co chodzi, postanowiła natychmiast działać. Skontaktowała się ze znajomą policjantką, która poinstruowała ją, co ma dalej robić. Wtedy dopiero na miejsce udał się patrol policji.

W międzyczasie pielęgniarka załatwiła dziecku natychmiastową wizytę u lekarza, który potwierdził podczas badania, że dziewczynka ma obrażenia wskazujące, iż stosowana jest wobec niej przemoc fizyczna. Co więcej, wśród licznych śladów były też takie, które świadczyły, że trwa to od dawna. Prosto z przychodni 2-latka została przetransportowana do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

Na ciele dziewczynki stwierdzono liczne siniaki a także naderwane uszy. Dziecko miało też być bite tępym narzędziem. Dodatkowo skóra dziewczynki miała liczne odparzenia od moczu. Jak nas poinformowano, od czasu kiedy cała trójka zamieszkała w Lublinie, dziecko ani razu nie było u lekarza.

Wiadomo już, że na 2-latce wyżywał się konkubent, 26-letni Paweł G. Prokurator jeszcze wczoraj przedstawił mu zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad dzieckiem. Następnie mężczyzna został doprowadzony przez policjantów do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd Rejonowy w Lublinie przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty usłyszała też matka dziewczynki, 21-letnia Klaudia O. Chodzi o to, że w żaden sposób nie reagowała, ani też nie przeciwstawiała się agresji konkubenta wobec dziecka. Jak wyjaśniała w trakcie przesłuchania, mężczyzna miał bić również i ją, dlatego bała się zwrócić mu uwagę. Jak nas poinformowano, kobieta również nosiła ślady pobicia. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek sąd podjął decyzję, że dziewczynka po opuszczeniu szpitala trafi do rodziny zastępczej. Równolegle wszczęte zostało postępowanie, dotyczące pozbawienia Klaudii O. praw rodzicielskich.

(fot. policja)
2017-04-10 20:01:44

29 komentarzy

 1. Drugie w drodze. Program 500+ działa!

 2. Prosze panstwa -ide na interwenccje -zgloszenie o znecaniu sie nad dzieckiem,nie wpuszczaja opieki.-to sie wzywa policje!!! .Juz jest sygnal ze cos sie dzieje .tu nie ma czasu na sentymenty!
  Ten kto nie ma nic do ukrycia to nie wpusci opieki?!
  Absurd.

 3. A poza tym nie ma co komentowac! tylko nie bac sie reagowac !

 4. Tak , a teraz dziecko będzie miało krainę mlekiem i miodem płynącą a opiekunowie zastępczy będą kochać to dziecko jak własne…ale wy ludzie głupi jesteście…Takie dzieci są skazane na niedolę

 5. „Jej matka ma być w kolejnej ciąży” Taki wyrok sądu?

 6. Droga redakcjo bardzo mi się podoba, że często wracacie do sprawy po ustaleniu kilku faktów. Czesto zdarza się że portale informacyjne złapią nowe wydarzenie a o starym artykule już nic się nie piszą. Tu zauważyłem jest odwrotnie i to jest na duży plus dla Was. Gratuluje. A jeśli chodzi o zdarzenie to brak słów. Nienawidzę ludzi, którzy nie radzą sobie z wychowaniem dzieci i je katują tylko dlatego, że od kilkunastu minuty o coś prosi lub płacze.

 7. Kiedyś czarownice palili na stosie po spopieleniu nikt reklamacji nie składał 😉
  do niektórych obrzędów można by było powrócić – dyby, pręgierz, kamieniołomy.

 8. Kto jest sprawcą tych ciąż i robi to wciąż?

 9. nic nie chce pisać
  co pisać że bym ch…. zaj …..ał ?????
  smutno mi jak to czytam

 10. Mam nadzieję ze to kolejne nie narodzone dziecko trafi odrazu do adopcji do rodziny ktora nie może mieć dZieci a to dziecko wtedy będzie najszczesliwsze na świecie.I nie rozumiem takiej patologi co oni chcą pokazać ze będę wychowywać dzieci skatowac albo zgwalcic po co to maleństwo 2letnia gdy przyszło na świat napewno czekało już na nie dobrzy ludzie którzy pragnęli dziecka a nie takie nie wiadomo co jak ta kobieta pozwalająca katować swoje dziecko.Nie zrozumie tego nigdy.Patologio jesteś w ciąży nie usuwaj daj życie dziecku oddaj je i daj szczęście ludziom którzy pragnęli a nie mogli uszczesliw dziecko nie zatrzymuj je bo życia nie będzie miało napewno.Kiedy ktoś zrobi z tym ład żeby tacy ludzie nie mieli dzieci przy sobie.Później po kilku latach odbiorą dziecko i trafia do rodzin zastępczych i cierpi bo jeśli by był noworodkiem niemowlem to odrazu by trafił do cudownych rodziców bo każdy chce poczuć co to macierzyństwo takiego melensta

Z kraju