Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Malownicze rozlewiska nad Wieprzem. Jedni podziwiają zalane tereny, dla innych to duże utrapienie (zdjęcia)

Wieprz cały czas utrzymuje wysoki stan wody. Rzeka wystąpiła z brzegów zalewając okoliczne łąki i pastwiska tworząc malownicze rozlewiska.

W okolicach miejscowości Jeziorzany wciąż zalane są nadwieprzańskie tereny. Rzeka wystąpiła z brzegów zalewając okoliczne łąki i pastwiska tworząc malownicze rozlewiska. Woda podeszła też pod niektóre zabudowania. Sytuacja powtarza się co roku po zimowych roztopach.

Jednych okolica ta w okresie przedwiośnia zachwyca właśnie tą sytuacją, którą porównują do słynnych rozlewisk nad Biebrzą. Podziwiają różnorodność ptaków, które pojawiają się na tych, „tymczasowych jeziorach”. Dla innych, a dokładnie części mieszkańców, to prawdziwe utrapienie. Zalana jest m.in. droga do części wsi Ostrów a mieszkające tam osoby od lat nie mogą doczekać się poprawy sytuacji.

Jak wyjaśniają hydrolodzy, rzeka Wieprz cały czas utrzymuje wysoki stan wody. Jej poziom nieznacznie zaczął spadać, jednak następuje to bardzo powoli. Mowa tu o trzech cm ciągu ostatnich trzech dni. Utrzymuje się za to znaczny przepływ operacyjny, który wynosi ponad 90 m3/s. W niedzielę rzeka na wodowskazie w Kośminie miała 332 cm, 18 cm poniżej stanu ostrzegawczego.

15 komentarzy

  1. Wenecja Wschodu 😀

  2. Czy da się tam autobusem z Lublina dojechać ?

  3. Co się tak jaracie? Przecież eurokołchoz zaproponował aby Polska była cała takimi Taplarami, rolnictwo won i bedziemy się tarzać w błocku a kraje ,,rozwinięte” będą przysyłać turystów. Oglądajcie prawdziwą tv a nie tvtussk.

Dodaj komentarz

Z kraju