690 680 960

Malowidło z zamkowych schodów zostało usunięte. Prace te doprowadziły do licznych uszkodzeń (zdjęcia)

W ostatnich dniach w zamkowych schodach pojawiły się liczne ubytki. Jak się okazuje, powstały one w trakcie prac związanych z usuwaniem znajdującego się tam malowidła. Miasto zapewnia, iż problem zna.

73 komentarze

 1. ziomki z redakcji – ale wiecie, że te schody finalnie wyglądały zupełnie inaczej niż pokazaliście i łąkę było tam widać całkiem wyraźnie? 😉

 2. Wiem że nie jestem może żadnym znawcą sztuki, ale jakieś poczucie estetyki posiadam. Widząc to „COŚ” na schodach, cały czas byłem przekonany że to tylko tło pod jakieś malowidło które w końcu powstanie… Tym czasem okazuje się ze te bohomazy to już było to właściwe „DZIEŁO”… No ręce opadają. Nie dość że artysta oszpecił schody jakąś grubą farbą drogową to teraz jeszcze zostały dodatkowo zniszczone podczas czyszczenia. Powiem wam, że to dzieło od początku do końca to jedna wielka żenada za pewnie niemałe pieniądze.

 3. Pomalować ratusz gó.. em.

 4. obrzydliwy BOHOMAZ – miasto za niego zapłaciło, miasto zapłaciło za jego usunięcie, miasto zapłaci za remont schodów.

  • nie miasto tylko MY PODATNICY! nie ma takiego czegoś jak kasa miasta to jest NASZA kasa z ciężko wypracowanych podatków! urzędole powinni w własnej kieszeni płacić za remont tych schodów!

 5. Mam pytanie czy ten mega artysta natchniony co malował ta własną wizję, brał także udział w myciu tych schodów.? Jeśli nie to proszę go zatrudnić do sprzątania ulic artystę.

  • Schody były myte przez służby porządkowe. Robili to przez całą Sobotę. Tyle się mówi o ekologii, segregacji śmieci itd. a tu nie dość że schody pomazane farbą- na pewno „ekologiczną”, to jeszcze w ch.. wody i prądu było zmarnowane żeby to umyć. Miałam okazje obserwować to sprzątanie. Też jestem zdania że gość który to pomalował, osobiście powinien to czyścić.

 6. Coszto była za g…

 7. To Żuczek pozwala na takie rozpasanie i marnotrawstwo w mieście. Nie kontroluje nic i nikogo i jakie projekty podpisują. Czas już zakończyć piastowanie urzędów tej gromadki.

 8. Miasto inspiracji 2 miliardy długów.

 9. Schody należy zamknąć i jak najszybciej poddać remontowi. Bez takich działań do kosztów naprawy dołożą się koszty odszkodowań wypłacanych turystom którzy połamią nogi podczas przemieszczania się po schodach.

 10. Szkoda, że przestrzeń publiczna została zniszczona 🙁

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.3269zł -0.22%
 • GBP 5.302zł -0.63%
 • EUR 4.6069zł -0.31%
 • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas