Majdan Skrzyniecki: Blisko 50 strażaków gasiło w nocy pożar w jednym z gospodarstw

Stodoła a także samochód, kombajn i maszyny rolnicze spłonęły minionej nocy w gminie Borzechów. Straty oszacowano na min. 300 tys. złotych.

Ogień wydobywający się z jednego z budynków w Majdanie Skrzynieckim w gminie Borzechów został zauważony w poniedziałek około godziny 22:30. Natychmiast powiadomione zostały służby ratunkowe. Na miejsce skierowano strażaków i policję.

Po dojeździe pierwszych zastępów straży pożarnej na miejsce okazało się, że płonie stodoła. – Drewniany budynek kryty eternitem w całości objęty był ogniem. Akcja gaśnicza trwała dwie godziny – wyjaśniał nam kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Niestety stodoły nie udało się uratować. Wraz z nią spłonęły znajdujące się w środku: kombajn, samochód osobowy, liczne maszyny rolnicze i urządzenia a także płody rolne. – Wstępnie straty oszacowano na ponad 300 tys. złotych – dodaje Andrzej Szacoń.

W trakcie prowadzonych działań gaśniczych konieczna okazała się także pomoc medyczna. Właścicielka gospodarstwa, najprawdopodobniej w wyniku stresu, źle się poczuła i przetransportowano ją do szpitala.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 9 zastępów straży pożarnej z PSP i OSP z okolicznych miejscowości, łącznie 43 strażaków. Trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia.

(fot. archiwum – zdjęcie ilustracyjne)
2017-04-04 18:12:44

4 komentarze

  1. Kto trzyma samochód w stodole, albo kombajn, co za ciemnogród i jeszcze pewnie brak ubezpieczenia bo przecież ludzie pomogą,….

    • Przepraszam bardzo, a gdzie trzyma się kombajn i inne maszyny rolnicze? Na parkingu strzeżonym?

    • @Igor. Ty zapewne do wszystkiego masz odpowiednie pomieszczenia gospodarcze.. śmieszny jesteś serio. Zgadzam się z M.

  2. Często budynek stodoły postawiony jest jednolicie z garażem, więc nie wypowiadaj się Igorze obraźliwe o tych ludziach jak tak naprawdę guzik wiesz. Porozglądaj się wokół siebie a potem zacznij pisać bo wychodzi na to że sam jesteś ciemny.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew