Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, wsiadł pijany za kierownicę

Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie 31-latek zatrzymany przez urszulińskich policjantów. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec gminy Sawin, kierował jaguarem, pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Na drodze wojewódzkiej nr 819 w Konstantynówce, gmina Hańsk, policjanci z Komisariatu Policji w Urszulinie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego jaguarem. Mężczyzna kierując autem nie trzymał prostego toru jazdy.

– 31-letni mieszkaniec gminy Sawin został poddany badaniu na trzeźwość. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Obok siedział kompletnie pijany 31-letni właściciel auta. Po sprawdzeniach w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec gminy Sawin nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę. Miał orzeczony dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Auto zostało zabezpieczone na strzeżonym parkingu – informuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

Wkrótce za popełnione przestępstwa musi liczyć się ze sporymi konsekwencjami. Za złamanie zakazu sądowego oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w warunkach recydywy grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Do tego dojdą konsekwencje finansowe.

PRZECZYTAJ

Uderzył mazdą w słup i próbował uciec. Nie chciał poddać się badaniu alkomatem (zdjęcia)

26 komentarzy

 1. Jasny Gwint !!!

  A pod artkułem: BMW uderzyło w bariery energochłonne na drodze ekspresowej, komentowanie wyłączone – widać ktoś „znamienity” się nim rozp…lił.

 2. Gdyby jeszcze pijusa na kilka miesięcy zabezpieczyli. I rodzina , i wieś i okolica, wszyscy by odpoczęli

 3. Pełowski patol

 4. Mógł pożyczyć małego fiata w tym przypadku zabiorą jaguara.

 5. Na początek za 2,5 promila, powinni go zamknąć na 250 dni. Reszta kar, w tym kolejne zakazy, później.

 6. zabrali grata w depozyt?

 7. Mieszkaniec gminy Sawin
  Policja z komisariatu w Urszulinie
  Foto policja Zamość ????
  Co ta fotka ma wspólnego z opisaną sytuacją ?
  Ściema podebrana fotka z Zamościa

 8. to to co prąd marnują te pseudo psie systemy skoro nic nie wnoszą

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112