W Lublinie udzielą porad „frankowiczom”. Wspólna akcja Rzeczników Praw Obywatelskich i Finansowego

Rzecznik Praw Obywatelskich wraz z Rzecznikiem Finansowym zorganizują w Lublinie dyżur ekspercki. Odbędzie się on pod hasłem „Masz kłopot z kredytem „frankowym”? Dowiedz się, co możesz zrobić!”.

Kredyty „frankowe” spędzają sen z powiek wielu ludziom. W wielu tych umowach znajdują się klauzule, które są niejasne, niejednoznaczne i nieczytelne dla klientów. Dlatego niektóre z tych klauzul można podważać jako niedozwolone. Ale do pomocy potrzeba prawników specjalizujących się w prawie bankowym.

Dlatego, Rzecznik Praw Obywatelskich i Rzecznik Finansowy porozumieli się, aby dzięki sieci Biur Terenowych Rzecznika Praw Obywatelskich porady ekspertów z Warszawy były łatwiej osiągane dla mieszkańców innych miast w kraju.

W czasie spotkania będzie można zasięgnąć informacji, jakie działania Rzecznika Finansowego konkretnej sytuacji wchodzą w grę i jak może wyglądać jego pomoc, jeśli zainteresowany zdecyduje się na skierowanie sprawy do sądu. Dlatego warto przynieść ze sobą np. umowę kredytową.

Eksperci bedą czekać na zainteresowanych poradami w piątek 27 stycznia w Urzędzie Miasta w Lublinie przy placu Łokietka 1, pokój 3, od godziny 10:00 do godziny 15:00.

(fot. pixabay)
2017-01-25 18:10:05

Zobacz również

18 komentarzy

 1. Skoro tak piszecie to mnie wku..ia dlaczego z naszych podatkow szly miliardy na ratowanie kopaln, co mnie to obchodzi??? Widzicie tylko czubek wlasnego nosa na waszych durnych mordach

 2. Frankowicze to nie błąd a głupota ludzka. Nie ma pomocy dla takich ludzi, lepiej niech pomagają wyjść z bezrobocia

 3. Podejmuję ryzyko: hmm, jak wezmę kredyt z ryzykiem, to mnie taniej wyjdzie! Zaryzykuję i wezmę go na 30 lat na mój nowy dom! Raz się żyje, taniej wyjdzie, ale może się uda! A potem: „No oszukali mnie, spłacać muszę bo podrożało!”

  To tak jakbym poszedł do kolektury, postawił 10 000zł w lotka i miał pretensje, że nie wygrałem, bo ryzyko straty było ale miałem przecież wygrać

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8342zł 0.52%
  • GBP 5.2727zł 0.6%
  • EUR 4.5627zł 0.66%
  • CHF 4.1473zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja