690 680 960

W Lublinie rozdano 700 sadzonek winorośli na 700-lecie miasta

We wtorek na Placu Litewskim każdy chętny mógł otrzymać z rąk prezydenta miasta Lublin Krzysztofa Żuka sadzonkę szlachetnej winorośli. Łącznie rozdano 700 sadzonek na 700-lecie miasta.

We wtorek po południu na Placu Litewskim prezydent miasta rozdawał mieszkańcom sadzonki szlachetnych winorośli. Chętnych nie brakowało, niektórym udało się wziąć więcej niż jedną sadzonkę. W dzień 700. urodzin łącznie rozdano 700 roślin.

 

2017-08-15 18:40:20
(fot. wideo lublin112.pl)

23 komentarze

 1. ale żenua……..

  • Siedzisz w tym Londynie na zmywaku,to siedź cicho i raczej Brexitem się martw,bo jak cię pogonią,to skamlał o pracę będziesz w tej „żenui”.

 2. Drzewka zamiast kiełbasy to i tak niezły POmysł…

 3. Marnotrawstwo…Gdzie ci ludzie sobie tą winorośl poradzą?Wszyscy mają działki, czy może z okolicznych wiosek przyjechali?Ale za darmo to trzeba wziąć…Ile kosztowała ta akcja i dlaczego nie wydano publicznych pieniędzy na coś naprawdę przydatnego?Czy może już kampania wyborcza ruszyła?

  • Mateuszu, a wywalanie pieniędzy w błoto na miesięcznicę nie jest marnotrawstwem?

   • jeśli chodzi Ci o ochronę miesięcznic to na pewno, ale tak to jest, jak są tacy którzy nie szanują czyjegoś prawa do odbycia takiej miesięcznicy i koniecznie chcą ją zakłócać, łamiąc przy tym prawo.

 4. Chytry to zawsze wymyśli jak zajumac więcej niż jedną… Zamiast kulturalnie wsiąść jedną to nie! Trza się narzryć ile się da bo dajo…!!!

 5. Świetny pomysł. Winorośl jest w herbie Lublina. Dobra pamiątka. Wystarczy wsadzić koło domu, na działce, albo w większej donicy na balkonie. Za kilka lat to będą zbiory! Może jakieś lokalne wino z tego wyjdzie 🙂
  W sumie dobrze poszli w winorośle, bo 700 kóz w mieście byłoby bardziej uciążliwe 🙂

  • nie posraj się z wrażenia

   • Zabrakło ci „u” w nicku !!! Swoją drogą pewnie to o tobie pisali, że brałeś po kilka …??

    • jeżeli o „u” chodzi to otwórz słownik i poszukaj tam poprawnej pisowni słówka które chodzi po twoim głupawym łbie. A ja nie rajcuję się winoroślami za darmo, zwłaszcza od towarzyszów z PO, bo na moj głos to ugrupowanie nie ma co liczyć

 6. Uuu wybory samorządowe idą bo przestał wycinać i zaczyna nasadzać.

 7. Tort i winorośle, zamiast żłobków, przedszkoli, boisk szkolnych parkingów itd, Głosujta ludzie na Żuka, będzie jak w raju 🙂 hehe

 8. ciekawe ile z tych winorośli doczekało się wogóle posadzenia a ile wyladowało w koszu…. bo na torcie i na koncertach już widzialem jak ludzie chodzili z tymi zdechlakami nie wiedzac „co teraz z nimi uczynic”… ALE, ALE… „wziołem do dawali za darmo!!!”

 9. Ludzie ogarnijcie się. A może to po prostu gest w stronę mieszkańców naszego miasta za to, że wspólnie tworzymy jego historię juz 700 lat ? I szczerze powinniście przyjąć to do świadomości, że może nie być to związane z opcją polityczna, ponieważ bardziej niż pewne jest to, że po sadzonki przyszli ludzie z wielu odległych od siebie opcji. Żuk wyszedł do ludzi a nie siedzi zamknięty jak kret w ratuszu. Okazal sie faktycznie ( o la Boga !!!!! ) jednym z NAS i to chyba niektórych bardzo boli.. więcej szacunku moim drodzy

  • Żuk nie jest jednym z nas !!! Jest z Chamburka i ma rejestrację LSW a to zmienia postać rzeczy.

  • „My” to tylko skakać do oczu sobie umiemy, a trzeba by współpracy. No tak ale do współpracy to trzeba szanować zdanie drugiej strony nawet jak jest inne.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas