Włamali się do mieszkania i zrobili tam imprezę. Na koniec pojechali na wycieczkę dookoła Świdnika

Młodzi mieszkańcy Świdnika postanowili zorganizować sobie wolny czas i włamali się do mieszkania, w którym urządzili imprezę. Na koniec „pożyczyli” auto właścicielki mieszkania i pojechali na wycieczkę dookoła Świdnika.

W niedzielę po południu dyżurny świdnickiej komendy przyjął od mieszkanki Świdnika telefoniczne zgłoszenie o trzech podejrzanie zachowujących się młodych mężczyznach, którzy wyszli przed chwilą z mieszkania będącej poza domem sąsiadki i odjechali jej samochodem. Natychmiast na miejscu interweniowali policjanci. Zachodziło podejrzenie, że mogło dojść do włamania. Dyżurny skontaktował się także z właścicielką mieszkania, która przekazała, iż nie udostępniała nikomu mieszkania, a tym bardziej kluczy.

– Po kilkudziesięciu minutach policjanci zatrzymali pięciu młodych mężczyzn przy zaparkowanym samochodzie pokrzywdzonej, z których trzech znajdowało się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Dwaj młodzieńcy w wieku 17 i 18 lat osadzeni zostali w policyjnym areszcie, a najmłodszy z nich, 16-latek, przewieziony został do policyjnej izby dziecka – informuje kom. Paweł Leśny ze świdnickiej Policji.

Policjanci ustalili wstępnie, że 17-latek zabrał klucze do mieszkania, pozostawione na przechowanie u jego dziadka, a następnie wspólnie z 16 i 18-latkiem dostali się do mieszkania ciotki, gdzie urządzili sobie imprezę ze znalezionym na miejscu alkoholem.

– Rozochoceni młodzieńcy postanowili następnie pojeździć samochodem właścicielki mieszkania i zabrali w tym celu kluczyki od auta. Do przejażdżki oplem zaprosili także dwóch swoich trzeźwych rówieśników, z których żaden nie posiadał jednak uprawnień do kierowania – wyjaśnia kom. Paweł Leśny.

Brak uprawnień nie przeszkodził młodzieńcom w wycieczce dookoła Świdnika. Co ciekawe umiejętności do kierowania sprawdził także jeden z nietrzeźwych nastolatków. Wyczyn ten został nagrany telefonem.

– Teraz za swoje czyny cała trojka odpowie przed sądem, gdyż pozornie „młodzieńczy” wybryk stanowi w tym przypadku określone w kodeksie karnym przestępstwo kradzieży z włamaniem, zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia i dodatkowo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje kom. Paweł Leśny.

2017-08-15 19:04:35
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

40 komentarzy

 1. Imbecyle. Ale czego spodziewac sie po swidniku

 2. Janusze lubelskiej gangsterski.

 3. LSW – Lubię Swoja Wies

 4. no tak bo w stolicy województwa takie rzeczy się dzieją…..

 5. ” Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności ” a dostaną zawiasy , następnie pobiją ludzia , kolejny człek zostanie podpalony dla żartu , zasądzić rok pracy w syfie (szambo czyszczenie rowów zbieranie padliny ) z napisem na odzieży o karze.

  • Jedyny rozsądny komentarz. Popieram. Doj…ć szczylom pracę, jak to ich nie nauczy, to prędzej, czy później sami się skierują pod celę

 6. zzzzzzzzzzzzzzzet

  No i klawo teraz sobie będą robic imprezki codziennie , buhahahhahahahahha

 7. Swidnik – stan umyslu

 8. czemu sprawa z świdnika jest na lublin 112?

 9. Tak się bawi wiejska szlachta. Po swojemu.

 10. Wrzucanie na Świdnik, a sami rzyganie do basenu na wrotkowie…

  • dokładnie tak jak mówisz, wieśniaki z LUBLINA nawet na swojej wsi w basenie się nie umieją zachować, a do tego w nowej fontannie w centrum tej wsi sobie urządzają basen

  • Problem w tym ze osoba wymiotujaca do basenu na wrotkowie byla ze swidnika xd

 11. dobrze że ,,pojechali na wycieczkę dookoła świdnika ,, i nie musieli jechać na normalną drogę asfaltową ;d

 12. Ja nadal nie rozumiem….?
  Jak to jest że bydło z Lublina czepia się Świdnika….

 13. A ją w swoim życiu mieszkałem już w paru miastach ale takiego chlewu jak jest w Świdniku nigdzie nie widziałem. Staruchy bez dobrych manier, młodzież drze ryja po nocach, bo ponoć jest młoda to im wolno… Generalnie nikt w tym chlewie nie ma do nikogo szacunku. A przyczyny tej sytuacji trzeba szukać w historii miasta i tym kim było zasiedlane.

  • Samo słowo „staruchy” świadczy o Twoich „dobrych manierach” więcej komentować chyba nie trzeba, bo przecież w żadnym innym mieście nie ma ani starszych ludzi ani młodzieży…

  • Takie masz zdanie o moim mieście.Ja jak pojechałam do Lublina to za każdym razem ktoś chce mnie okraść Raz koło Praktiker a,potem przy Tarasach.Miasto złodziei i tyle

 14. PIOTREK Z LUBLINA

  CO MOŻNA KUPIĆ DOBREGO W świdniku????

 15. śwIDNIK to wieś i to żywa wideorejestrator kupiłem bo ich włączanie kierunków nie obowiązuje jedno rondo mają to jak ta dzicz tu w paruje to dzieje się nie ogarniają lbn tumanoidy

 16. SwidniCZANIE NIE OBRAZAJCIE SIE Ale prawda jest taka ze Świdnik to było i jest chlopowo i tego nikt i nic nie zmieni bez urazy zawsze bendziecie podjajcami LUBLINA

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9764zł 0.6%
  • GBP 4.956zł 0.12%
  • EUR 4.4671zł 0.03%
  • CHF 4.2018zł 0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie