W Lublinie powstanie nowa hala sportowa. Koszt inwestycji to ponad 52 mln złotych

W piątek została podpisana umowa dotycząca finansowania budowy Hali Sportowo-Widowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Koszt inwestycji opiewa na kwotę ponad 52 mln złotych.

W piątej w obecności władz uczelni Uniwersytetu Medycznego oraz przedstawicieli społeczności akademickiej, została podpisana umowa dotycząca finansowania budowy Hali Sportowo-Widowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Z ramienia Ministerstwa Sportu i Turystyki umowę podpisał Jarosław Stawiarski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, a ze strony uczelni rektor prof. dr hab. Andrzej Drop. Wniosek na budowę budynku Hali Widowiskowo-Sportowej UM został przyjęty przez Ministerstwo Sportu w „Programie inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”. Podpisanie umowy na dofinansowanie zadania jest ostatecznym potwierdzeniem przyznania dotacji celowej dla Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

– Mamy kolejne ważne ogniwo w rozwoju naszej bazy akademickiej, z którego będzie mogła skorzystać cała Społeczność Uczelni” – podsumował rektor prof. dr hab. Andrzej Drop.

W nowej hali widowiskowo-sportowej znajdą się m.in.: boisko wielofunkcyjne i do piłki siatkowej, ścianka wspinaczkowa, sale sportów walki, tenisa stołowego, siłownia, sale do ćwiczeń czy też gabinety odnowy biologicznej. Na zewnątrz zaś pojawi się kompleks boisk i korty tenisowe. Hala będzie miała niemal 8 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Trybuny pomieszczą 800 miejsc.

Koszt budowy hali szacowany jest na ponad 52 mln złotych. Uniwersytet Medyczny otrzyma na ten cel dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości prawie 18 mln zł.

2017-08-05 10:15:26
(fot. UM)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. Po co to komu potrzebne?!?!?!

  • Jak Ci nie potrzebne to dalej siedź w fotelu, obrastaj w tłuszcz i marudź jakie to życie nudne i po co miasto (uczelnie) sie rozwijają…na szczęście jest bardzo wielu ludzi, którzy uprawiają sport i cieszy ich fakt powstanie nowej inflastruktury..

   • Magda,aby uprawiać sport nie trzeba żadnej hali za miliony.Moje pokolenie (lata80) od rana do nocy był rower,rolki,piłka,w zimie łyżwy.Mało kto miał nadwagę.Teraz za to rosną hale za miliony,co krok nowe fitness kluby,gadki o dietach,a społeczeństwo tyje na potęge.

 2. 6500zł za m2 hali sportowej z infrastrukturą, na bogato

 3. … remont sali Filharmonii Lubelskiej im. Henryka wieniawskiego wyniósł 54mln!!!…Pytanie: gdzie są te pieniądze, bo sala wygląda jak zdewastowana!!!

 4. Bardzo potrzebna inwestycja w mieście inspiracji.. w ch.. potrzebna naprawdę…

  • A mi się podoba ten pomysł…

  • To że Ty jako szary mieszkaniec Lublina będziesz mógł ze tego korzystać to tylko dodatek. Głównym przeznaczeniem jest, żeby studenci UM mieli gdzie uprawiać sport, a WF na studiach jest przedmiotem jak każdy inny. Skoro mogą to robić w lepszych warunkach to czemu nie? Bo kogoś boli siedzenie? Ale najzabawniejsze są komenatrze ZRÓBCIE PARKI, WYCZYŚĆCIE ZALEW a przeczytać co i jak to trudno.

 5. jaka dokładna lokalizacja?

 6. a nie lepiej mosir wyrementować i zrobić kompleks z aqua lublin?

 7. Jak będzie budował BUDIMEX to trzeba doliczyć ze 30 milionów. Tak jak było z ARENĄ i placem przy Poczcie Głównej.

 8. Lepiej przeznaczyć to na doprowadzenia do porządku wody nad Zalewem Zemborzyckim

 9. Popieram przedmówce lepszą inwestycją byłoby doprowadzenie do ładu Zalewu Zemborzyckiego!

  • Ale czy wy umiecie czytać, że to nie są pieniądze miasta! Jakim prawem UM ma finansować czyszczenie zalewu?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6765zł -0.58%
  • GBP 4.9565zł 0.01%
  • EUR 4.4732zł -0.13%
  • CHF 4.1241zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL
  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej