Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie odbędzie się kolejne spotkanie modelarskie. Tym razem na torze na Majdanku

Po raz kolejny w Lublinie spotkają się modelarze. Dla lepszych wrażeń, jak też bezpieczeństwa, tym razem wydarzenie odbędzie się na Majdanku.

Już za tydzień, w w niedzielę 28 maja, odbędzie się drugie spotkanie modelarskie. Z racji coraz lepszej pogody, a tym samym dużej ilości spacerowiczów i cyklistów, tym razem wydarzenie zorganizowano na Torze Majdanek, w miejscu gdzie odbywa się Wrak Atak. Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo, jeżdżenie modelami pomiędzy nogami przechodniów czy też pomiędzy rowerzystami może skończyć się wypadkiem bądź też uszkodzeniem modelu.

– Nasze pierwsze spotkanie RC Lublin odbyło się nad Zalewem Zemborzyckim 30 kwietnia. Pogoda nam nie dopisała, ale ludzie który byli zainteresowani owszem. Teraz zrobimy to lepiej. Abyście nas lepiej poznali zaprosimy was do naszych modeli, będzie je można dotknąć, zapytać o parametry i inne rzeczy. Jesteśmy otwarci na pytania i z miłą chęcią przedstawimy modelarstwo z jak najlepszej strony – wyjaśnia jeden z organizatorów.

Start imprezy zaplanowano na godzinę 14:00. Na początku zostaną przedstawione modele, godzinę później odbędą się skoki jak i mały pokaz prędkości modeli. Te wolniejsze, które jeżdżą w terenie, będą prezentowane w innym miejscu niż pojazdy szybkościowe. – My jako grupa modelarzy, z miłą chęcią opowiemy wam o nich co będziecie chcieli wiedzieć, gdzie taki model zakupić czy jak go modyfikować, aby dawał jeszcze więcej frajdy – dodaje organizator. Udział w imprezie jest darmowy, tak samo jak wstęp na nią. Dodatkowe informacje można znaleźć na profilu FB RC Lublin: https://www.facebook.com/RcLublin/

41

40

(fot. nadesłane)
2017-05-22 00:06:26

2 komentarze

  1. lubelski obserwator

    A co z innymi dziedzinami modelarstwa? Nie wszyscy modelarze działają w RC. Cieniutko w tym temacie – a przynajmniej w Kozim Grodzie prawie nic się nie dzieje. Jakieś spotkania raz w roku były ale ostatnio coś cichutko… ):

    • Jezeli chce Pan sie czegos dowiedziec zapraszam do prywatnej wiadomosci rc Lublin i Lubelskie

Z kraju