Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie grasuje gwałciciel: – To kolejne próby wyłudzenia pieniędzy

Od kilku dni mieszkańcy a przede wszystkim mieszkanki Lublina, przekazują sobie informacje o rzekomym gwałcicielu. Okazuje się, że to oszustwo, mające na celu wyłudzenie pieniędzy.

Od kilku dni otrzymujemy od czytelników niepokojące pytania, na temat rzekomego gwałciciela, który ma grasować na terenie Lublina. Okazuje się, że mieszkańcy przesyłają sobie linki do jednej ze stron internetowych, na której znajduje się artykuł z opisem sytuacji. Rzekomo w mieście młody człowiek napadł i zgwałcił trzy kobiety. Co więcej, zdarzenie miał zarejestrować miejski monitoring.

W materiale zawarta jest również wypowiedź przedstawiciela policji, który potwierdza owe zdarzenia. Dodatkowo umieszczony jest apel, w którym ostrzega się przed wychodzeniem wieczorami z domów. „Apelujemy o uwagę kobiet, zwłaszcza gdy wychodzą wieczorem z domu, znów mamy do czynienia z gwałcicielem. Grasuje w centrum miasta, w miejscach na pozór bezpiecznych. Policja jest bezradna mężczyzna się ulotnił, jedyne co po sobie zostawił to nagranie z kamer monitoringu miejskiego nie zostawił żadnych innych śladów.”

Tymczasem okazuje się, że wszystko to jest nieprawdą. W Lublinie od dawna nie zanotowano przestępstwa na tle seksualnym. By obejrzeć rzekome nagranie z monitoringu, należy wykonać „weryfikację użytkownika” . Ta zaś jest bardzo kosztowna. Mianowicie serwis podaje nieprawdziwe, krzykliwe i wzbudzające zainteresowanie informacje, starając się od czytelników wyłudzić pieniądze.

Prawie niewidoczną przeźroczystą czcionką podano informację, iż „Serwis jest stroną typu Landing Page zachecającą do skorzystania z usługi ModernGifts, która oferuje zdobycie określonej ilości punktów (tu: 50 punktów) w serwisie modern-gifts.pl. Zdobyte punkty można wymieniać na nagrody pieniężne lub rzeczowe. Sprawdź już teraz nasz katalog nagród, a następnie skorzystaj z niniejszej usługi i zdobywaj cenne nagrody! Niniejszy landing page jest usługą premium sms dostępnąch w sieciach: Play, Plus, T-Mobile, Orange. Koszt wysłania wiadomości sms to 30.75 zł brutto.

Po raz kolejny apelujemy, zachowajcie ostrożność i nie dajcie się oszukać.

(fot screen)
2015-11-22 08:30:49

10 komentarzy

 1. Jednego ne mogę zrozumieć:
  Jest tyle informacji o tego typu wyłudzeniach, nie mówiąc o sposobie na wnuczka, a ludzie i tak dalej dają się oszukać….
  Druga sprawa strony tego typu powinny być napiętnowane np. komunikat o przekierowaniu na stronę wyłudzającą/ zawierająca wirusa… Podobnie jest z fałszywymi mailami zawierającymi z wezwania do zapłaty, faktury, zdjęcia, zmówienia itp.
  niestety,,, pieniądz rządzi światem…..przykre, ale prawdziwe

  • A ja nie mogę zrozumieć dlaczego nie ściga się takich przestępców…! Przecież jest IP komputerów , ktoś zakłada te strony to nie jest trudne wystarczy żeby policja chciała.. sęk w tym że nie chce…! Obecny system tzw demokracji czyli dziekiego kapitalizmu ma normalnego uczciwego obywatela w d..pie! Ot i całe fakty!

 2. A od czego jest policja i prokuratura skoro wiedzą że to oszustwo lub próba wyłudzenia kasy przecież to karalne

 3. Niedługo będzie trudno odróżnić prawdę od ściemy. To jest chore. A może twórcom tej ściemy trzeba życzyć tego typu krzywdy o której napisali i znieczulicy ze strony ludzi spowodowanej brakiem wiarygodności wynikającej z takich artykułów?

 4. wystarczy przeczytać na fejsie na dole adres tej strony i wszystko jasne

 5. To pokazuje, że ludzie są po prostu durni. Dla mnie to jest chore wchodzenie na link, żeby pogapić się na gwałt …

 6. powinni mu doje..c taka grzywne ze odczuja to nawet wnuczkowie autora