690 680 960

To 18-latek podpalił fotoradar w Łuszczowie Pierwszym. Chciał zaimponować kolegom

Policjanci z komisariatu w Niemcach zatrzymali 18-latka, który podpalił fotoradar w Łuszczowie Pierwszym. Mężczyzna chciał w ten sposób zaimponować swoim kolegom.

W nocy z 7 na 8 listopada, w Łuszczowie Pierwszym, nieznany sprawca oblał maszt fotoradaru benzyną i go podpalił. Inspekcja Transportu Drogowego oszacowała straty na kwotę 10 tys. złotych.

Sprawą podpalenia fotoradaru zajęli się policjanci z komisariatu w Niemcach. Mundurowi ustalili, że za czynem tym stoi 18-letni mieszkaniec gminy Wólka.

– Mężczyzna poszedł z pustą butelką na pobliską stację paliw, gdzie zakupił 1,5 litra benzyny. Później wspólnie ze znajomymi udał się pod fotoradar i oblał go łatwopalną cieczą, a następnie podpalił. Widząc, że pożar nie przyniósł oczekiwanego efektu, dolał benzyny i rozpalił ogień ponownie – informuje podkom. Kamil Gołębiowski z KWP Lublin.

18-late usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, jak tłumaczył mundurowym chciał w ten sposób zaimponować kolegom. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia oraz obowiązek naprawienia szkody.

2015-11-22 10:56:57
(fot. Nadesłane Basia)

22 komentarze

 1. Taki równie pusty jak łep sprawcy karmnik na fotoradar kosztuje 10 tysięcy złotych ?

  • jak się chce wyłudzić pieniądze to i na 1000000 można oszacować straty

  • Napoleon XV - Cesarz Abramowic

   Karmnik teoretycznie kosztuje 2tys, ale został kupiony za 10tys bo szwagier musi z czegoś żyć.

 2. Przejechanie 3 osób na pasach po pijaku, bez uprawnień i próba ucieczki z miejsca wypadku – 4,5 roku. Podpalenie blaszanej pustej skrzynki wielkości karmnika – 5 lat i 10 tys. zł. Witamy w Polsce – państwie prawa i sprawiedliwości.

  • To jest właśnie sprawiedliwość w polskim wydaniu. Pewnie za podpalenie komuś domu tyle by nie dostał, co za uszkodzenie zabawki zarabiającej pieniądze dla naszego chorego państwa.

  • PO dziękuj Tuskowi i Kopacz.

   • Słusznie. Widziałem, jak Tusk go przywiózł, a Kopaczowa wkopała w ziemię. Ale wy macie nas**ane we łabach…

    • Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Kto Zafundował nam takie prawo, że za spalenie skrzynki mającej zarabiać pieniądze dla poprzednich rządów, jest większa kara niż za potrącenie pieszych PO pijanemu? Więc, kto ma nas..rane we łbie, baranie?

     • Nie masz racji droga Zocho. To nie jest kwestia prawa. Prawo przewiduje określony katalog kar. Chore jest to, co robią sądy (sędziów nie powołało PO). Mając określone prawem „widełki” orzeczenia kary, orzekają w sposób bez mała idiotyczny. Czasem odnoszę wrażenie, że celowo na złość społeczeństwu i normalnemu poczuciu sprawiedliwości. Wiele wyroków wygląda jak wpisy w mediach społecznościowych obliczone na wywołanie tzw. gówno-burzy. Czyli celowa podpucha mająca doprowadzić do wściekłości jak najwięcej ludzi. Na fb można to tolerować, ale w sądach to świadczy chyba tylko o kompletnym rozkładzie systemu sądowniczego.
      I żeby nie było: z sympatii do PO wyleczyłem się bardzo dawno temu.

     • Szanowny Mickey-u. Kto jest u steru określa kierunek. To poprzednie rządy zwiększały liczbę fotoradarów, dały SM narzędzie do podreperowaniu budżetu. Był czas ,że pijany rowerzysta złapany na drodze gruntowej szedł bezapelacyjnie siedzieć lub dostawał biżuterię na nogę ze smyczą nie sięgającą za stodołę. Obecnie na celowniku są wszyscy posiadający dopalacze lub chwasty marychopodobne. Wierzysz w niezawisłość Temidy, której Sędziowie pamiętają czasy komuny? Pokaz mi sędziego piastującego stanowisko, bez poparcia osób będących u władzy. Ci co nie chcieli się podporządkować odeszli do kancelarii adwokackich. Pozostali grają, jak im dyrygent karze. Bardziej przypomina to mafię niż niezależne sądownictwo.

 3. hmmm. mamy dobrą milicję szybko znajdują różnych podpalaczy a podpalacza ogródków działkowych przy super tarasach do tej pory nie znaleźli ciekawe czemu !!!?????

 4. Wąskiii…… jak Tys mie teraz zaimponoowaaal……..

  • No ja też jestem pod zawalistym wrażeniem! Ale z niego prawdziwy kozak! Nie zna lęku normalnie!

 5. Dobrze zrobił. Tego gówna powinno być 80% mniej na naszych drogach. Tym bardziej, że działa to tylko na normalnych kierowców. Wariaci i tak rozpieprzą kogoś na drodze.

 6. Jakiś czas temu , napisane było, że straty są niewielkie, gdyż fotoradar jest dobrze zabezpieczony , skąd zatem 10 tysięcy złotych strat ? Oczywiście potępiam wybryk tego młodzieńca, ale coś się tu nie zgadza….
  Malowanie tego blaszaneg pudełka wg. mnie to koszt ok. 500 zł, materiał + robocizna .

  • Jak za 500 to ja mogę to ja chętny, mogę się tego podjąć. Zresztą nawet za 200 też mogę. A nawet jak 100 dadzą to jeszcze 80 w kieszeni zostanie.

 7. Jak ktoś jest tumanem bez szkoły to czym może zaimponować innym przygłupom? No przecież nie tym, że zdobył medal na mistrzostwach i nie tym, że ma stypendium od jakiejś firmy z Doliny Krzemowej. Może zaimponować tylko swoim debilizmem wtórnym. Wiele takich odpadów spotyka się na naszych osiedlach.

 8. Ciekawe jaki konfident go sprzedał ?! Czynił dobrze przecie..

 9. Odważny zrobił coś co każdy chciałby zrobić. ….szacun..

Kursy walut

 • USD 3.975zł -0.05%
 • GBP 5.0198zł 0.11%
 • EUR 4.3542zł -0%
 • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas