Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nocne przygotowania do „Upadku Muru Lubelskiego”

Dzisiaj o godzinie 17 odbędzie się widowisko multimedialne z okazji „Upadku Muru Lubelskiego”. Podglądaliśmy w nocy przygotowania do pokazu multimedialnego z wykorzystaniem świateł i muzyki.

Przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie postawiono mur, który runie w niedzielę. Będzie to symboliczne zakończenie inwestycji, niegdyś „Teatru w Budowie” a teraz Centrum Spotkania Kultur. Budowę, jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście rozpoczęto w latach 70-tych XX wieku i dopiero teraz doczekała się ona finalizacji. Budynek straszył przez dziesięciolecia aż do roku 2007 kiedy władze województwa podjęły decyzję o utworzeniu Centrum Spotkania Kultur.

W nocy z soboty na niedzielę trwały przygotowania do widowiska multimedialnego, na które może przyjść każdy bez względu na wiek. Już w niedzielę o godzinie 17 upadnie symboliczny mur.

Dla odwiedzających udostępnione będą trzy poziomowe dachy ze szklanymi galeriami i ekologicznymi ogrodami, interaktywna Aleja Kultur, galerie sztuki i ekspozycje, ścianka wspinaczkowa trasy dla skaterów i rowerzystów. Odwiedzający będą twórczo spędzać czas w concept storach, kawiarniach, restauracjach, na placach i pod dachem.

2015-11-22 01:51:49
(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. Nie sądziłem że dożyję tej chwili.Budowa ma tyle lat co ją,a już mnie tu i tam strzyka.Czyli jestem SKS.

  2. Czy ul. Grottgera jest już otwarta?

  3. cieszcie się z pięknego centrum co prawda już 4 mosty się rozpadają ale co tam mosty co tam drogi ważne że jest pływalnia stadion i centrum kultur

    • tak właśnie POwcy z Wspólnymi trwonią pieniądze chcąc sie przypodobać koszernym, a swoją drogą to od zeszłego piątku podobno Paryż jest największym „centrum spotkania kultur” i Żuk chce świagnąć do Lublina, a zwłaszcza do Białej islamskich ukulturalniaczy

      • PS. zainteresowanie tą lichą szopką prawie, żadne, bo więcej obsługi niż gapiów i na takie pierdoły idzie nasza kasa….