Do Lublina trafiły szczątki jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej

Zakład Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie był dzisiaj jednym z najbardziej strzeżonych i niedostępnych miejsc w Lublinie. Pracownicy dostali też kategoryczny zakaz rozmów z dziennikarzami.

Wstrzymany ruch na ulicach, policjanci na skrzyżowaniach, kawalkada pojazdów na sygnale a część budynku Uniwersytetu Medycznego przy ul. Jaczewskiego zamieniona w twierdzę – to wszystko w związku z przywiezieniem do Lublina szczątków jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej. We wtorek około godziny 10 do Zakład Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego trafiły ekshumowane z cmentarza na warszawskich Powązkach zwłoki Aleksandra Szczygło.

Decyzję o ekshumacji ciał wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej podjęła w czerwcu Prokuratura Krajowa. Szczątki mają być poddane sekcji zwłok w ośrodkach medycyny sądowej m.in. w Warszawie, Krakowie oraz właśnie w Lublinie. Zwłoki będzie badał zespół czternastu ekspertów z Polski i zagranicy. Wśród nich jest dr hab. Grzegorz Teresiński, kierownik Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Ciało Aleksandra Szczygło jest pierwszym, jakie trafiło na sekcję do Lublina. Ile ofiar katastrofy będzie badanych w Lublinie, nie wiadomo. Wszystko dotyczące tej sprawy jest niejawne i nikt nie chce na ten temat rozmawiać z dziennikarzami. Jak nas poinformowano, pracownicy otrzymali wyraźny zakaz kontaktów z przedstawicielami mediów.

(wideo – Adrian)
2016-11-29 17:22:19

Zobacz również

86 komentarzy

 1. ateista polityczny

  zamki błyskawiczne pozakładać w grobach szopkę robić kosztem zmarłych dla karier politycznych , a może zamiast hejnału z krakowa o 12 apel poległych zrobić ? proponuję także pomnik wielkości Jezusa z Rio i zasadnicze pytanie skoro Tusk nie odzyskał wraku to kiedy Jarek odzyska ? bo czas ucieka

 2. tyle kasy pojdzie w bloto

 3. Kiedy odbędzie się ekhumacja oficera BOR Jarosława Florczaka, który na zdjęciu z miejsca katastrofy miał bardzo charakterystyczne obrażenia głowy?

 4. To jakaś szopka!

 5. śp Szygła z Warszawy do Lublina , to śp Wojtasa z Lipowej zawiozą do Szczecina ?????

 6. Niezidiociały mimo bulu

  Jak widać z przekroju wypowiedzi i wypocin POplecznicy i „działacze słusznej partii” przystąpili do zmasowanego ataku na prawdę , która wielu zaprowadzi do pierdla oraz wskaże palcem tych majacych na rękach krew przedstawicieli narodu . Narodu , który wg planów tychże miał zostać zdziesiątkowany,rozgoniony po całym świecie i sprowadzony do roli parobków „elyt nowobogackich ” i zleceniodawców zewnętrznych . Tymczasem ich plany biorą w łeb więc zaczynają kolejny etap szczekanki i opluwania Polski i Polaków . Pani premier przyśpieszcie rozliczanie tej swołoczy i handlarzy państwem dopóki nie jest za póżno – co boicie się również o własne tyłki ????

 7. Nie zidiociały w tej chwili to już nie ma znaczenia jak i kto przewali resztki kasy.

 8. Powinna być instytucja co by rozliczała urzędasów z każdej wydanej złotówki i z każdej danej obietnicy przy wyborach a jeśli coś było by żle to ich na sybir zesłać! Zanim zrobili by jakąś głupotę to osiemnaście razy by się zastanowili a obecnie to nasz kochany rząd z nas robi idiotów

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!