Lublin: Po zimowej przerwie wracają Spacery „Lublin z duszą”

Jak w ciekawy sposób poznać ciekawych ludzi, jak dotrzeć do miejsc,w których żyje kultura Lublina, gdzie poznać ciekawostki i anegdoty, oraz jak odwiedzić niedostępne zakamarki miasta? Wystarczy wziąć udział w Spacerach „Lublin z Duszą”.

Po zimowej przerwie znowu będą organizowane Spacery „Lublin z Duszą”. Mogą w nich wziąć udział studenci ze wszystkich lubelskich uczelni oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Będą to oryginalne wycieczki z pasjonatami Lublina. Wszystkie zostały opracowane w autorski sposób z udziałem specjalnie zaangażowanych do projektu przewodników tzw. „opowiadaczy”. Potrafią oni w barwny sposób, słowem, portretować Lublin. Dzięki nim w wyjątkowy sposób można poznać czym jest dusza miasta. Organizatorzy polecają spacery wszystkim tym, którzy chcieliby lepiej poznać miasto i bardziej je polubić.

Uczestnicy będą mieli możliwość usłyszenia wielu ciekawostek i okazję do rozmowy ze znawcami niesztampowych miejsc oraz oryginalnych inicjatyw. Spacery odsłaniają kreatywny potencjał Lublina. Trasy prowadzą do konkretnych, często mało znanych lokalizacji. Poprzez wizyty w najciekawszych miejscach miasta można bezpośrednio doświadczyć tworzącego się tam klimatu oraz odkryć jego tajemnice. Wycieczki mają również jeszcze jeden walor. Mianowicie pozwalają na nawiązanie znajomości z innymi młodymi ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Organizatorzy dla najwytywniejszego spacerowicza w tym sezonie, przygotowali nagrodę. Będzie to voucher na zakup sportowych butów. Z terminami wycieczek można zapoznać się na stronie spacery.lublin.eu. Najbliższe wolne terminy to: 7 i 19 kwietnia. Wymagane są wcześniejsze zapisy.

(fot. UM Lublin)
2016-03-27 08:30:53

2 komentarze

  1. No i dobrze bo część młodzieży nie zna ciekawych miejsc w swoim mieście… Przy okazji chciałbym życzyć redakcji lublin112 i wszystkim czytelnikom zdrowych, spokojnych,udanych Świąt Wielkanocnych,smacznego jajka i bardzo mokrego dyngusa.

  2. Lepsze to niż wyjście do klubu pełnego szlaufów.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności
Rajd Tylko dla Zuchwałych: Coś dla miłośników motoryzacji ale i starego, dobrego bluesa.