690 680 960

Mieszkańcy Zemborzyc się ucieszą. Kolejny odcinek ul. Krężnickiej zostanie wyremontowany

W ubiegłym roku wyremontowano 1,9-kilometrowy odcinek ul. Krężnickiej od skrzyżowania z ul. Żeglarską w kierunku Zemborzyc. Na ten rok zaplanowano przebudowę ul. Krężnickiej od ul. Letniskowej do Pasiecznej. Ruszyło poszukiwanie wykonawcy.

W poniedziałek Zarząd Dróg i Mostów ogłosił przetarg na przebudowę kolejnego odcinka ul. Krężnickiej. Tym razem chodzi o 2,1 km odcinek od ul. Letniskowej do ul. Pasiecznej. Jest to kontynuacja rozpoczętego w ubiegłym roku remontu tej ulicy. Wtedy nowa nawierzchnia pojawiła się na 1,9-kilometrowym odcinku od skrzyżowania z ul. Żeglarską w kierunku Zemborzyc.

Zakres prac obejmuje takie same zadania jak w roku ubiegłym. Przede wszystkim chodzi o poprawę komfortu podróżowania i zwiększenie bezpieczeństwa poprzez wymianę nawierzchni. Drogowcy usuną stary asfalt i w jego miejsce ułożą nowy. Poprawią też chodniki.

Zgodnie z planem prace mają się rozpocząć jeszcze w tej połowie roku, najprawdopodobniej w maju lub czerwcu. Potrwają dwa miesiące. W tym czasie kierowców czekać będą spore utrudnienia w ruchu.

(fot. Google Street View)
2018-02-27 20:39:05

9 komentarzy

 1. KIEDY REMONT BALLADYNY BO TEŻ BYŁ OBIECANY PRAWDA ŻUKU ?

 2. Czy aby na pewno od Letniskowej? Od Letniskowej do Pasiecznej jest 3km i jest już część nowej nawierzchni. Może chodzi o odcinek od Krężnickiej (bocznej) do Pasiecznej 1.9km.

 3. A nie mogą zacząć od Kwietnia.

 4. Mieszkaniec wulki dys

  Zamiast zrobic zeglarska bo tam sie jezdzic nie da to robio wylotuwe wisniokom

 5. Nowy kawałek zrobią a poprzedni nie będzie nadawał się do jazdy. Mogą dawać i 50 lat gwarancji bo wiedzą że tu nikt tego nie egzekwuje. Kilka miesięcy i koleiny,skocznie itp.

 6. A droga do szkoly niech dalej bedzie w kaluzach po zlewach. I tak wlasnie dbaja o bezpieczne drogi dzieci do szkoly… W tych czasach wazniejsze sa drogi dla samochodow niz komfort dla pieszych.

 7. a druga strona zalewu kiedy ? Nowa ścieżka dla rowerków a droga jak po wojnie

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas