Lublin: Wielkie święto biegaczy. Do mety 4. PZU Maratonu Lubelskiego dobiegło 648 osób

W niedzielę w Lublinie odbył się 4. PZU Maraton Lubelski. Do mety dobiegło 648 zawodników z Polski, Francji, Belgii, Czech, Włoch, Ukrainy, Republiki Serbii i Wielkiej Brytanii.

W niedzielę o godzinie 9 wystartował 4. PZU Maraton Lubelski. Zawodnicy pobiegli ze startu usytuowanego na Placu Teatralnym przed nowo otwartym budynkiem Centrum Spotkania Kultur. Biegacze pobiegli zmienioną trasą wiodącą przez Aleje Racławickie, a następnie Aleją Warszawską do ulicy Zbożowej, potem ulicą Świerkową do Sławinkowskiej. Później maratończycy wbiegli na ulicę Willową, Poligonową, Bohaterów Września i Zelwerowicza. Maraton następnie znalazł się na ulicach: Do Dysa, Spółdzielczości Pracy, Andersa, Mełgiewskiej, Grygowej, Męczenników Majdanka, Krańcowej, Kunickiego, Zemborzyckiej, Diamentowej, Jana Pawła II, Alejach Kraśnickich. Następnie Alejami Racławickimi biegacze dobiegli do Centrum Spotkania Kultur. Na koniec uczestników biegu czekała pętla ulicą Grottgera i Aleją Kultur do Placu Teatralnego.

Jako pierwszy na mecie z czasem 02:36:31 pojawił się Rafał Czarnecki z Bliżyna, reprezentujący STS Skarżysko-Kamienna, jako drugi przybiegł Bartosz Ceberak z Lubartowa z klubu Lubartowbiega.pl z wynikiem 02:37:03, zaś trzeci linię mety przekroczył Rafał Owczarek z Warszawy osiągając czas 02:43:25. Pierwsza z kobiet na mecie pojawiła się Magda Kłoda z Lublina z klubu Sklep Biegacza/Lubelska Grupa Triathlonowa z czasem 03:22:54. Jako druga i trzecia z pań na mecie pojawiły się Beata Lange z Biłgoraja i Agnieszka Jendrej z Lublina.

W trakcie maratonu na Placu Teatralnym odbył się bieg dla dzieci na dystansie 42 metrów. Uczestnicy biegu „W te pędy – 42 (k)m do mety” otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i niespodzianki.

Oprócz tego specjalnie dla rodzin przygotowany został Bon appetit Wielki Bieg Rodzinny. W biegu mógł wziąć udział każdy chętny, zarówno dzieci, młodzież, osoby dorosłe jak również całe rodziny.

Jak co roku podczas maratonu przeprowadzono akcję „Podziel się kilometrem”. Za każdy pokonany kilometr na bieżni PZU przekaże 10 zł na wyznaczony cel charytatywny.

Zobacz wyniki maratonu – kliknij!

2016-05-08 17:22:44
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online