Lublin: W tym tygodniu zostanie otwarty nowy most na Bystrzycy

Już w tym tygodniu zostanie oddany do użytku nowy most na Bystrzycy, który połączył ul. Muzyczną z ul. Stadionową. Nowa przeprawa przez rzekę ma już pozwolenie na użytkowanie.

Dobiegają końca utrudnienia związane z przebudową ul. Muzycznej oraz budową nowego mostu na Bystrzycy. Nowa przeprawa przez rzekę czeka na uprawomocnienie się pozwoleń na użytkowanie.

Według założeń most i połączenie ul. Muzycznej z ul. Stadionową i dalej z ul. Lubelskiego Lipca 80′ ma sprawić znaczne upłynnienie ruchu w centrum miasta. Wybudowana ul. Muzyczna częściowo przejmie ruch z zatłoczonych obecnie ulic: Narutowicza, Nadbystrzyckiej i al. Piłsudskiego, a droga wraz z mostem na rzece Bystrzycy będzie alternatywnym dojazdem do dworca PKP.

Wybudowana w ramach inwestycji ścieżka rowerowa połączyła się z ciągiem rowerowym wzdłuż rzeki, ścieżkami na terenie miasta, stacjami roweru miejskiego (zlokalizowanymi przy przystankach autobusowych) oraz ciągami pieszych.

Po zakończeniu robót w rejonie ul. Muzycznej najbardziej niezadowoleni mogą być mieszkańcy, dla których nie wybudowano miejsc parkingowych, jak tłumaczą urzędnicy nie było ta to miejsca. W rejonie skrzyżowania ul. Muzycznej z ul. Szczerbowskiego nastąpi zmiana organizacji ruchu. Nie będzie możliwy skręt w lewo z ul. Muzycznej w ul. Szczerbowskiego. Wkrótce nowym mostem pojadą także trolejbusy, realny termin wykonania trakcji to jesień tego roku.

Cała inwestycja kosztowała niemal 42 mln złotych.

2017-05-22 17:20:13
(fot. lublin112.pl)

16 komentarzy

 1. Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

  Owi ” mieszkańcy, dla których nie wybudowano miejsc parkingowych”, z tyłu za ich blokami mają sporo terenu na którym mogą powstać parkingi dla nich, ale lepiej wrzeszczeć na Lublin i okolice, że im nie zrobiono, nie wybudowano!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia