Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: W środę ruszają prace związane z przebudową deptaka

W najbliższą środę 14 lutego mają rozpocząć się prace przy rewitalizacji lubelskiego deptaka. Cała inwestycja będzie realizowana etapowo.

W pierwszej kolejności prace obejmą obszar od strony ul. Kapucyńskiej do Bramy Krakowskiej i wykonawca planuje rozpocząć je już w najbliższą środę.

Zakres wykonywanych robót będzie obejmował demontaż elementów małej architektury (ławki, kosze, kraty wokół drzew itp), rozbiórki nawierzchni, montaż okablowania pod oświetleniem oraz wykonanie podbudowy pod nawierzchnie kamienne. Jako kolejny etap planowane jest prowadzenie robót w obszarze nr III (patrz schemat w załączniku), rozpoczęcie tego etapu nastąpi około połowy marca.

Na deptaku pojawi się nowa nawierzchnia, nowe słupy i lampy oświetleniowe, zostaną także wymienione ławki. Wszystkie prace będą przebiegały etapowo.

Prowadzenie poszczególnych robót oraz uruchamianie kolejnych obszarów uzależnione jest od warunków atmosferycznych i postępów robót. Prace powinny zakończyć się 15 maja. Przebudowa deptaka będzie kosztować 12,8 mln złotych. Wykonawcą prac rewitalizacyjnych jest firma Strabag, która wygrała przetarg.

W załączeniu schemat graficzny z podziałem terenu inwestycji na poszczególne obszary.

Rewitalizacja części Śródmieścia – przebudowa istniejącego deptaka_mapa_etapy robocze

2018-02-11 09:36:19
(fot. UM Lublin)

44 komentarze

 1. po deptaku trzeba się wziąć za centrum spotkania kultur bo ma już tyle miesięcy…

 2. paprykowy naleśnik

  Wsadzi ktoś kedyś kogoś za te „inwestycje” czy e tam ?

 3. bez sensu. przecież deptak jest ładny i lampy też. pasują do całej otoczki budynków. jak postawimy nowoczesne słupy to będzie katastrofa. czy jakiś architekt brał pod uwagę historie Lublina i zwrócił uwagę na całą otoczke i architekturę dookoła? po co uwonoczesnac coś co jest ładne i nawiązuje do historii

 4. Żuk to jest chyba na prowizji Banków, które kredytów udzielają. Tak zadłużać miasto to, albo z zemsty, że mieszka w Świdniku lub dla kasy z prowizji. Innego wytłumaczenia nie widzę.

 5. Po co psuć coś co dobrze wygląda ?!
  Ul . Lubartowska , Głęboka to masakryczny stan do natychmiastowej naprawy
  Może lepiej by było zainwestować pieniądze w jakiś park rozrywki dla rodzin coś w stylu Centrun nauki Kopernika ???? Coś ciekawego
  Bo niestety w Lublinie brak tego typu obiektów

Z kraju