Lublin rusza z ciekawą akcją. Rozpoczęła się zbiórka choinek, wiosną mają one zostać wysadzone na tereny miejskie

Mieszkańcy, którzy zakupili drzewka w doniczkach, a nie mają możliwości ich samodzielnego wysadzenia, mogą dać im drugie życie. Wystarczy je dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Głuskiej.

W Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Głuskiej w Lublinie ruszyła zbiórka choinek. Chodzi o drzewka w doniczkach, które zaplanowano posadzić w różnych punktach miasta. Zebrane choinki będą na bieżąco oceniane przez pracownika Biura Miejskiego Architekta Zieleni, kiedy ich stan będzie odpowiedni, trafią do specjalnego pomieszczenia gdzie poczekają na odpowiednie warunki atmosferyczne umożliwiające ich posadzenie do gruntu.

– W procesie powtórnego sadzenia choinek z donic do gruntu, niezwykle ważny jest proces hartowania. Drzewko, po tym jak przestanie być już świąteczną dekoracją mieszkania, należy przenieść do chłodniejszego pomieszczenia. Wystawione od razu na mróz, może ulec poważnemu uszkodzeniu. Niemniej są choinki, które z powrotem mogłyby wrócić do natury – mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.

Największe szanse na przyjęcie będą miały drzewka regularnie podlewane, przechowywane w mieszkaniach o dużej wilgotności powietrza i w niezbyt wysokiej temperaturze. Ważny będzie też stan ich systemu korzeniowego. Dlatego też mieszkańcy, którzy zakupili drzewka w doniczkach a nie mają możliwości ich samodzielnego wysadzenia, mogą dać im drugie życie. Choinki przyjmowane będą do 8 lutego od poniedziałku do środy w godz. 10.00-14.00 a w czwartki i piątki w godz. 14.00-18.00.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

12 komentarzy

 1. Ale że tak razem ze światełkami? 🙂

 2. Razem z bombkami i cukierkami… Ewentualnie papierkami po cukierkach 😁

 3. Kupiłem na jesieni i nasadziłem

  Chyba B.M.A.Z brakuje kasy źe taką akcje wymyślili , jeśli ktoś kupuję drzewko to z jakąś myślą .Czy będą chętni , moźe znajdą się jacyś filantropi.

 4. 20 zł i niech biorą, kupiłem za 70 więc czysty zysk dla miasta, ale za darmo???? Na głowę upadli, za darmo w ryja w Lublinie nie dostaniesz, chociaż teraz to, politycy zasługują na to Kantar i reszta tych….

 5. Ahahaha buhehehe

 6. Ped… – y sprzedają choinki w doniczkach ze niby z korzeniami że będzie można posadzić… Ale Grin pojnt pod Leclerc turystyczna to oszuści sprzedają ucięte bez korzeni wsadzone do doniczki……
  Nie polecam na przyszłość!!!!

 7. frajerologia stosowana

  Za darmo ? A za rok sprzedadzą za 80 plnów ? Frajerów szukają ? Businessmany z Głuskiej . Niedługo kościółek katolicki ten pomysł podchwyci i ksiundz po kulondzie będzie choinki zabierał ( razem z prezentami ) + kopertę z cołaską oczywiście!

 8. Jakby przyjeżdżali po te choinki to spoko… „problem” z głowy, ale jak trzeba samemu zawieźć i jeszcze za frajer… eh. Pewnie jacyś chętni się znajdą, np. firmy które nie chcą płacić za utylizację, ale zwykły Kowalski jechać prawie za miasto aby oddać choinkę? Wyrwie z donicy, potnie i na śmietnik.

  • Apoloniusz Pierdółko Pierwszy (i ostatni)

   Zaprawdę powiadam wam święte słowa !!! Dokładnie tak samo uważam… za darmo to niech sobie przyjadą i wezmą, ale jak ja mam dokładać do śmiecia, żeby se mogli to zasadzić, to wypieprzę to do śmieci, za wywóz których tez płacę (i to coraz więcej)..

 9. Zawsze kupuję tylko w doniczce i się przyjmują,smutek ogarnia na te biedne choinki pod śmietnikami to chyba lepiej sztuczną kupić

  • Wieśniak w gumofilcach z ostrogami (!)

   Ja tam w tym roku obyłem sie bez choinki, a święta miałem radosne – akurat przed świętami teściowa wykorkowała

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7288zł -0.23%
  • GBP 5.2602zł 0.06%
  • EUR 4.5298zł -0.04%
  • CHF 4.1347zł -0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Start Moto Sezonu w Lubartowie
  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej