Lublin: Rozbito grupę przestępczą zajmującą się handlem nielegalnymi papierosami

Lubelscy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmują się nielegalnym przechowywaniem i handlem papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymano sześć osób i zabezpieczono 26 tys. paczek wyrobów tytoniowych, susz tytoniowy oraz ponad 100 litrów nielegalnego alkoholu.

We wtorek policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przeszukali kilkadziesiąt posesji oraz pojazdów na terenie Lublina, pow. chełmskiego oraz woj. świętokrzyskiego. Działanie te wspierali antyterroryści oraz funkcjonariusze z wydziału kryminalnego KWP.

W trakcie przeszukań zabezpieczono 26 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, 20 kg suszu tytoniowego oraz ponad 100 litrów nielegalnego alkoholu.
 


 
– Nielegalny towar przeznaczony do dystrybucji ukryty był zarówno w mieszkaniach, samochodach, a także pomieszczeniach gospodarczych, jak piwnice i komórki. Zatrzymano łącznie 6 osób – mieszkańców woj. lubelskiego i świętokrzyskiego w wieku 23-46 lat, w tym dwie kobiety – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

Jak szacują policjanci ewentualne wprowadzenie zarekwirowanych wyrobów do obrotu, mogłoby doprowadzić do uszczupleń w podatku akcyzowym w kwocie ponad 400 tys. złotych. Jak ustalili policjanci papierosy przeznaczone były do wprowadzenia do dystrybucji detalicznej poprzez duże lubelskie targowiska

Zatrzymani trafili przed oblicze prokuratora. Wszystkie osoby działały w zorganizowanej grupie przestępczej. Każda z nich miała określone role w dystrybucji produktów bez akcyzy. Grupą kierował 23-letni mieszkaniec Lublina.

– Na poczet przyszłych kar oraz środków karnych policjanci zabezpieczyli pieniądze oraz samochód marki bmw. Łączna wartość zabezpieczonego mienia to kwota ponad 140 tys. zł. Szacuje się, że grupa w wyniku przestępczej działalności naraziła Skarb Państwa na uszczuplenie należności publicznoprawnych w kwocie ponad 8 milionów złotych – dodaje asp. Anna Kamola.

2016-03-03 09:48:44
(fot. wideo KWP Lublin)

Zobacz również

41 komentarzy

 1. A przy Nova i ruskiej nikt się nie czepia,bo policjantki mają tam ogromny rabat,nawet gratisowy.

 2. Czy jaśnie panujący nam PiS także opodatkuje tych spod Nowej?

 3. ja nie wiem co wam przeszkadzaja te osoby pod Nova sprzedaja niech sobie sprzedaja nikomu tam krzywdy nie robia nie kradna ni nic wiec nie rozumiem po co sie ich czepiacie mi tam nie przeszkadzaja

 4. NOI NARESZCIE SIE WZIELI ZA MELINIARZY

 5. Chłopaki niech sobie sprzedają .A policja jest po to żeby ich ukarać ,widac chłopaki sie dogadali i moga to robić na legalu skoro każdy od lat widzi jak handelek kwitnie i nikt z tym nic nie robi…

 6. nie tylko pod Nową na Radosci na Skarpie też handlują wszyscy o tym wiedzą a do roboty a nie ciemne interesy

 7. A pewnie niech handlują ,..nawet na Północnej pod samym nosem….. Tylko skoro nie płacą podatków to potem proszę nie narzekać że nie ma kasy na np.służbę zdrowia.

 8. BRAWO POLICJA!!! Rząd się zmienił i da się robić spektakularne akcje i likwidować taki proceder. Czemu normalny człowiek ma uczciwie harować a inny stoi łamie prawo i ma żyć lepiej. Ludzie przestańcie pisać że lepiej jak handlują niż mieli by kraść. Niech się wezmą do uczciwej pracy.

 9. Po wój łapać detalistę z kilkoma paczkami? Należy likwidować żródła zaopatrzenia tych sprzedawców. Zniknie hurtownik to skąd będą brać towar? Lepiej raz a dobrze, niż pierdzieć po trochu.

  • Jestempewna .ze komendant miejski i wojewodzki z przesylki z kgp nie wie gdzie jest nowa w lubli.ie oni wiecej caluja sztandar .a nizeli ksiadz krzyz pana jezusa

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia