Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin pojawił się w filmie promującym Polską Organizację Turystyczną (wideo)

Lublin jest jednym z kilku miast, które pojawiły się w filmie promującym Polską Organizację Turystyczną. Na nagraniu zobaczycie m.in. lubelski Punkt Informacji Turystycznej na terenie Portu Lotniczego Lublin oraz Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Lublinie, prowadzone przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną.

Polska Organizacja Turystyczna, to organizacja rządowa utworzona na mocy ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o Polskiej Organizacji Turystycznej. POT rozpoczęła działalność 1 stycznia 2000 r. Podlega ministrowi właściwemu do spraw turystyki – obecnie Ministrowi Sportu i Turystyki. POT jest jedną z ponad 200 narodowych organizacji turystycznych na świecie.

Głównym celem POT jest promocja Polski w kraju i za granicą, jako kraju atrakcyjnego turystycznie, szczególnie pod względem kulturowym oraz wzmacnianie wizerunku Polski, jako kraju nowoczesnego, o silnej i wyrazistej tożsamości narodowej zbudowanej na fundamencie dziedzictwa kulturowego oraz bogatego w atrakcyjne walory środowiska naturalnego. Kraju z wysokimi standardami usług i korzystnymi cenami.

POT wspiera podmioty, które zajmują się turystyką. Organizuje stoiska narodowe, na największych krajowych i zagranicznych targach turystycznych, na których wystawcami są przedstawiciele branży i samorządów.

W najnowszym filmie promującym organizację znalazły się ujęcia z Lublina. Zobaczymy na nich Punkt Informacji Turystycznej na terenie Portu Lotniczego Lublin oraz Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Lublinie, prowadzone przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną. Kadry pokazują również budynek lubelskiego lotniska, deptak w sercu Lublina, Plac Litewski i Stare Miasto.

Turyści przyjeżdżający do Lublina muszą pamiętać, że w lubelskich punktach Informacji Turystycznej można uzyskać informacje na temat Lublina, kupić przewodniki oraz pamiątki. W Centrum Inspiracji Turystycznej dostępne są bezpłatne mapki, ulotki, foldery turystyczne, z którymi zwiedzisz wszystkie lubelskie muzea i atrakcje turystycznych miasta. Do dyspozycji jest również Karta Turysty TripPass, która zapewnia zniżki w niektórych restauracjach, hotelach, atrakcjach sportowych i turystycznych czy sklepach z pamiątkami.

4 komentarze

  1. Te punkty informacji turystycznej to bardzo niedoceniane miejsca.

  2. punkt info turystycznej to straszny obciach dla miasta – wywalic wszystkich od dyrektora w dół !

  3. Z punktami informacji turystycznej jest jak z miejskimi urzędami pracy lub z dentystą z NFZ… Jeśli chcesz znaleźć pracę, ostatnim miejscem jest mup, jeśli boli Cię ząb, ostatnim ratunkiem jest dentysta z funduszu… jeśli szukasz atrakcji turystycznej na pewno nie pójdziesz do takiego punktu… sorry, te wszystkie miejsca to tylko maszynki do mielenia kasy a na ostatnim miejscu liczy się osoba dla której w założeniu są …;/ czyli znienawidzony… petent.

  4. Podstawą promocji jest czystość i porządek na ulicach miasta. Niech wszyscy popatrzą wokół siebie na ulicy to zobaczą wszędzie śmieci, ogólny syf. Tak wygląda europejska stolica kultury (niskiej kultury). W urzędzie pracy są zarejestrowani bezrobotni a miasta nie ma kto posprzątać. Nieudolność zarządzania miastem.

Dodaj komentarz