Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Obchody 6. rocznicy katastrofy w Smoleńsku

Dobiegły końca uroczystości związane z 6. rocznicą katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Lubelskie obchody odbyły się na Placu Litewskim.

Uroczystości związane z 6. rocznicą katastrofy w Smoleńsku rozpoczęły się w niedzielę o godzinie 16:30 na Placu Litewskim, z zachowaniem ceremoniału wojskowego. Po odegraniu hymnu została odczytana odezwa okolicznościowa Społecznego Komitetu Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

Po apelu pamięci odczytano nazwiska ofiar oraz zapalono 96 zniczy symbolizujących osoby, które zginęły podczas tragicznego lotu do Smoleńska. Uczestnicy złożyli także kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy na budynku klasztoru Ojców Kapucynów przy Krakowskim Przedmieściu.

Po uroczystościach na Placu Litewskim, uczestnicy wzięli udział w mszy w intencji ofiar, której początek zaplanowano na godzinę 18 w kościele Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Gospodarczej.

2016-04-10T15:59:08
(fot. lublin112.pl)

45 komentarzy

 1. Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

  Aby patrzeć jak dzień 10 kwietnia ogłosi się świętem narodowym z czerwoną kartką w kalendarzu, a zimnego Lecha będzie się używać zamiast „Mszalnego” i wody święconej.

 2. Reasumując. Tłumów nie było. Czyżby Polacy nie chcieli „dobrej zmiany” ?

  • Asfalt - ten prawdziwy (nie jakiś tam składkowy Afromerykanin)

   Nie chcą zmiany bo według Szefa Szefów Jarka Łokietka Wielkiego to Polacy II sortu

 3. Hejtującym proponuję zapoznać się z listą ofiar tej katastrofy. Są tam przedstawicie wszystkich opcji politycznych, różnych organizacji społecznych, załoga samolotu, pracownicy ochrony. Nazwiska oraz kogo reprezentowali bez trudu można odszukać. Jeśli wam takie wspomnienie ofiar nie pasuje, było kontrmanifestację zrobić. Co? jaj zabrakło by twarz pokazać i idiotów z siebie zrobić? Z za monitora tacy mądrzy jesteście wypisując te durnoty?

 4. Zaraz zaraz, a to nie powinno być: „Obchody szóstej rocznicy zamachu”?

 5. Przykre jest to, że ktoś buduje kapitał polityczny na śmierci własnego brata.

  • Bo o to w rym wszystkim chodzi… Przed lotem jak by ktoś nie pamiętał Tusk chciał wysłać oficjalną delegacje pociągiem -Tak było Pisobolszewio, tak było od wielu lat zanim zbiegł się to w czasie z kampanią prezydencką…. Bracia wymyślili sobie ten lot jak nigdy wcześniej, ot nagłe przebudzenie patriotyzmu. Jak to zapewniali: Tusk nas nie zatrzyma i polecimy…. Wylot organizowała kancelaria Lechosława bo był wbrew zaleceniem rządzącej PO. Na miejscu przyjęcie organizuje Macierewicz który w chwili katastrofy był 500m od lotniska. Po katastrofie zwija manetki i wraca Expressem do Warszawy przewozić tajne archiwum z pałacu prezydenckiego…. Poczucie winy jest na tyle męczące że razem z Jarkiem postanawiają obarczyć winą wszystkich tylko nie siebie… Ciemny lud łyka te bzdury posypane hasłami patryjotycznymi i mamy faszyzm w wydaniu PIS….

Z kraju

Polityka i społeczeństwo