Lublin: Marek Wrzaszcz, mistrz Europy w Jiu-Jitsu, zaczyna odnosić sukcesy w MMA

Podczas ostatniej gali Thunderstrike Fight League, która odbyła się w lubelskiej Hali Globus, bardzo dobrze zaprezentował się Marek Wrzaszcz. Mistrz Europy w Brazylijskim Jiu-Jitsu walczy teraz w MMA.

Marek Wrzaszcz jest trenerem w K1 Fighting Center i prowadzi sekcje Copacabana Lublin. Od wielu lat jest także czynnym zawodnikiem Brazylijskiego Jiu-Jitsu. W 2016 roku zdobył Mistrzostwo Europy w Brazylijskim Jiu-Jitsu w Rzymie a dwa tygodnie przed tym sukcesem uzyskał Mistrzostwo Polski ADCC. Postanowił jednak spróbować swoich sił w MMA.

– Od tamtej pory wraz z moim menagerem oraz sponsorami doszliśmy do wniosku, że czas przejść na ścieżkę MMA. Cztery miesiące ciężkich przygotowań do walki zawodowej w federacji Thunderstrike Fight League w 10 edycji tej imprezy przebiegły pomyślnie pod okiem Trenerów Łukasza Grochowskiego z Dziki Wschód Biała Podlaska, Pawła Latało i Damiana Adamczyka z K1 Fighting Center – tłumaczył nam Marek Wrzaszcz.

Walka w Lublinie, przed własną publicznością, była zakontraktowana na limit wagowy do 73kg z Tomaszem Makowskim, reprezentantem Arrachion MMA Iława. – Zwycięstwo odniosłem przez TKO uderzenia w parterze w drugiej rundzie. Tomasz Makowski był świadomy tego że nie może pozwolić na walkę w parterze w której się specjalizuję i przez cała pierwszą rundę bronił moich sprowadzeń, przez co pierwsza runda ku zdziwieniu wszystkich przeniosła się do walki na ciosy w stójce. Natomiast w drugiej rundzie moje sprowadzenie do parteru doszło do skutku i zakończyłem walkę przez uderzenia z góry – dodaje Marek Wrzaszcz.

Jak sam przyznaje, pierwsza zawodowa walka przebiegała pod olbrzymim obciążeniem psychicznym. Duży wpływ miała na to publiczność, wśród której byli wychowankowie sekcji Copacabana Lublin. Postanowił też nie zawieść trenera ani sponsorów, którzy postawili na jego nową drogę kariery. Kolejną walkę Marek Wrzaszcz planuje na początku przyszłego roku.


(fot. nadesłane)
2016-11-22 11:01:32

Zobacz również

6 komentarzy

 1. No i dobrze, lepiej żeby się okładali po mordach przed gawiedzią ,niż wychodzili na ulicę i tam szukali zaczepki.

 2. przeczytales to ale nie wiesz o czym jest napisane baranie

 3. Pedalzkie przytulanki, żalosne

 4. Marek to nie lublinianin. Nie jest z Lublina. W Lublinie jedynie trenuje. A pochodzi pewnie z jakiejś wsi nieopodal miasta Lublin.

 5. Wies Lublin z ktorego pchaja sie słoiki do miasta Warszawy

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7514zł 0.06%
  • GBP 5.305zł 0.43%
  • EUR 4.5628zł -0.01%
  • CHF 4.1592zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Wschód Kultury – Inne Brzmienia 24-27 czerwca 2021 LUBLIN
  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem