690 680 960

Lubelskie rowery miejskie będą dostępne do końca listopada. O ile pogoda pozwoli

O miesiąc dłużej dostępne będą miejskie rowery w Lublinie. Sezon został przedłużony z uwagi na ciągłe zainteresowanie mieszkańców wypożyczalniami. Plany mogą pokrzyżować tylko opady śniegu.

Z uwagi na ciągłe zainteresowanie użytkowników, zapadła decyzja o przedłużeniu tegorocznego sezonu Lubelskiego Roweru Miejskiego. Początkowo planowano, że rowery wypożyczać będzie można do końca października. Tymczasem wiadomo już, że jednoślady będą dostępne o miesiąc dłużej. Wszystko uzależnione jest jednak od pogody. O ile deszcz nie będzie miał wpływu na ich użytkowanie, to ze względu na bezpieczeństwo rowerzystów, w przypadku wystąpienia opadów śniegu, system zostanie wyłączony, a rowery trafią do magazynu.

– Lubelski Rower Miejski jest w dalszym ciągu bardzo popularny. Statystyki, którymi co roku podsumowujemy sezon, są zawsze powodem do radości, ale zarazem wyzwaniem na drodze do tworzenia lepszej, a przede wszystkim spójnej infrastruktury dla jednośladów, nie tylko tych tworzących nasz System. Jest on jednak ważnym czynnikiem tworzącym ruch rowerowy w naszym mieście. To w końcu 951 jednośladów rozlokowanych w 97 stacjach. A gdyby zsumować czas wszystkich przejazdów od otwarcia Lubelskiego Roweru Miejskiego aż do wczoraj, w sumie jeździliśmy przez ponad 102 lata – mówi prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Standardowo sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego trwa od początku kwietnia do końca października. W tym roku zaczął się 21 marca a do tej pory rowery wypożyczono już ponad 700 tysięcy razy. jest to drugi najlepszy wynik w historii systemu. Lubelski Rower Miejski to największy system rowerowy we wschodniej Polsce. Składa się z 97 stacji i 951 rowerów.

(fot. LRM)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas