690 680 960

Lubelskie MPK zapozna dzieci z podstawami komunikacji miejskiej

„Komunikacja miejska krok po kroku” to pilotażowy projekt lubelskiego MPK, mający na celu nauczyć dzieci bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej. Przyjmowane są już zgłoszenia.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie rusza z pilotażowym projektem „Komunikacja miejska krok po kroku”. Akcja przeznaczona jest dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. W jej ramach przeprowadzone będą specjalne lekcje edukacyjne. Uczestnicy wybiorą się na wycieczkę po terenie zajezdni jednym z zabytkowych pojazdów. Będzie to trolejbus ZIUTEK lub autobus GUTEK.

Podczas godzinnej lekcji uczniowie dowiedzą się jak czytać rozkłady jazdy, obsłużyć biletomat w autobusie czy też co można, a czego nie w pojazdach komunikacji miejskiej. Oprócz tego dzieci poznają historię lubelskiej komunikacji miejskiej, zapoznają się z nowym taborem i najnowszymi rozwiązaniami zastosowanymi w komunikacji zbiorowej.

Co ważne, nie będą to tylko zajęcia teoretyczne. – Uczestnicy będą mogli zobaczyć jak kupić bilet w biletomacie i czym jest tzw. „ciepły guzik”. Przedstawimy też zasady dobrego zachowania w pojazdach komunikacji miejskiej. Zwieńczeniem wycieczki będzie grupowe zdjęcie z naszą firmową maskotką – Koziutkiem – wyjaśnia Weronika Opasiak z lubelskiego MPK. Każde dziecko otrzyma też gadżet MPK Lublin.

2016-03-02 12:52:13
(fot. lublin112.pl)

20 komentarzy

 1. Dobra inicjatywa. Jak rodzice nie wiedzą gdzie ciepły przycisk jest, dziecko pokaże, jak siostra „studetkom” jest, a nie wie, że stówy nie składa się w kostkę i nie wciska w szparkę biletomatu, młodszy braciszek wytłumaczy. 😀

 2. Niech pierwsze MPK zapozna swoich kierowców z zasadami ruchu drogowego i kultury. Bo jednak wozicie ludzi, a nie bydło.

 3. a o tak ważnym wydarzeniu jakim był wczorajszy marsz ku pamięci żołnierzy wyklętych to szanowna redakcja zapomniała? a może to fotopstrykacz bał się zmoknąć na deszczyku i relacji nie budziet ?

 4. piechur cyklista automobilista

  czekam na bezpłatną komunikację dla dzieci …skoro seniorzy mają to dzieciakom też dać

 5. dzieci akurat to bardzo dobrze wiedza, a jak nie, to same sie szybko naucza. lepiej przeszkolic przyjezdnych imbecyli nazywanych dumnie w naszym miescie studentami.

 6. łośsuperktoś

  A ja liczyłem na zdjęcie prezesa z pierwszymi nowymi autobusami zakupionymi, czy tez o podwyżkach dla kierowców… a tu niestety, kolejna bajka… którą w zasadzie powinien się zajmować ZTM, a nie przewoźnik MPK.

 7. Ciekawe czy w ramach edukacji zapoznają małych słuchaczy z podstawami ekonomii – jak nie dać zawodowcom zarobić i pozwolić im odchodzić i zastąpić ich bezrobotnymi piekarzami i kucharzami poskramiających po krótkim kursie 18-metrowe smoki pełne ludzi.

 8. zróbcie lepiej szkolenie kierowcom pod tytułem kultura na drodze pozdrawiam

 9. Ciekawe czy wszyscy wypowiadający się negatywnie na temat kierowców MPK, respektują przepisy na drodze i wypuszczają sygnalizujące autobusy z zatok na terenie zabudowanym?

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas