Lubelskie MPK podpisało umowę na dostawę 15 nowych przegubowych solarisów

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie podpisało umowę z Konsorcjum Solaris Bus & Coach oraz Millennium Leasing na dzierżawę 15 autobusów przegubowych. Pierwsze pojazdy dotrą do Lublina na początku lutego.

Podpisana w piątek umowa związana jest z planami odnowienia posiadanego przez spółkę taboru. Pojazdy należące do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, z roku na rok się starzeją. Obecnie spółka posiada 214 autobusów, przy czym ich średni wiek wynosi 9 lat. Z tego 30 proc. stanowią jeszcze starsze wozy, jakimi są jelcze i neoplany.

Nowe wozy będą niskopodłogowe, klimatyzowane, spełniające najwyższe europejskie normy ochrony środowiska EURO 6, wyposażone w monitoring, z elektronicznymi wyświetlaczami, wyposażone w głosową zapowiedź przystanków oraz posiadające tzw. „ciepłe guziki”. Dodatkowo mają być wyposażone w biletomaty, w których będzie można płacić kartą. W nowych autobusach mają być też porty USB do ładowania telefonu czy tabletu oraz bramki do zliczania pasażerów.

Zgodnie z umową, pierwsze pięć autobusów dotrze do Lublina najpóźniej do 6 lutego 2018 r., natomiast pozostałe 10 sztuk, maksymalnie do 26 lutego 2018 r. Autobusy zostały wydzierżawione na okres 10 lat. MPK Lublin zapłaci za to Konsorcjum Solaris Bus & Coach oraz Millennium Leasing Sp. ponad 31,1 mln zł.

(fot. nadesłane)
2017-09-29 21:05:30

12 komentarzy

 1. A kto nimi będzie jeździł? Bo w tej chwili więcej można na kasie w Biedronce zarobić chyba…

 2. a jak z internetem ? , czy będzei wi-fi ? , kiedy wreszcie w autobusach miejskich będą bankomaty i toalety ?. Ja jechałem Polski Express i tam była toaleta.

  • A kiedy będzie kącik kinomana, stół do przewijania dziecka, punkt zbioru zużytego sprzętu AGD? Wreszcie kiedy to wszystko będzie za darmo? Żyjemy w XXI wieku heloł!

 3. A będą miały autopilota? Bo jakoś chętnych do pracy za 13zł brutto na godzinę nie widać.

 4. Ostatnio MPK prowadzi intensywny nabór kierowców . Robione są kursy i egzaminy na starych gratach . Zobaczymy ilu chętnych do tej roboty zostanie gdy otrzymają pierwsze wypłaty ?Pewnie jak zwykle ok. 20 % .

  • To szkolenie w MPK jest śmieszne na 10 metrowym automacie. Współczuję desperatom co dają sobie zakładać pętlę na szyję w postaci lojalki na 3 lata harówki za 2000zł.

   • Żadna pętla,można po egzaminie zapłacić i podziękować za znajomość.Warbus i Ireks dziękuje mpk za wyszkolenie mu kierowców.

 5. Również słyszałem ile zarabia kierowca MPK…prezesi powinni się wstydzić!

 6. pracuje w MPK lekko ponad 3 lata. Zaczynalem od stawki 10,5 zl brutto na h. Dzis mam 13 zl brutto plus stażowe jakies 150..170 zl. W MPK brutto 13 zl to wychodzi netto lekko ponad 12 zl dlatego ze jest dużo roznych dodatkow. Finalnie średnio miesięcznie mam obecnie po 3 latach miedzy 2200 a 2600 zl netto do reki. ( nie ma stalych poborow,gdyz mamy rozna ilość godzin w miesiącu, np. zależy ile niedziel pracujemy itd. stad te wachania). Czy to duzo czy to malo sami ocencie. Pozdrawiam serdecznie

  • Z takim kompletem papierów żałośnie mało. Fakt, umowa o pracę, ale na śmieciówce z samym B na busach i dowozach dzieci do szkół w tej samej firmie masz spokojnie 2000k do ręki. I nie trzeba wstawać o 3 w nocy i masz przeważnie wolne weekendy…

 7. Nie wiem po co te klimatyzacje,jak kierowcy nie chcą ich włączać ? latem,duchota,smród i kogo to obchodzi ?

 8. Podwyzki dla kierowców a nie szkolenia młodych i po pierwszej wypłacie aut w Warszawie na powitanie 18 zł a tu smieszne stawki to ciecie wiecej zarobia a tutaj taka odpowiedzialnosc za ludzi i 10.50 -12.50max a emeryty stawka powinna byc jednakowa taki sam ma zoładek jak reszta a wysługa regulowane A o tych starych gratach co juz powinny na przetop isc strach tym jezdzic

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska