Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelskie morsy posprzątały Bystrzycę. Z wody wyciągnięto opony i górę innych śmieci

Kilkanaście kajaków, a w nich członkowie Lubelskiego Klubu Morsów, wypłynęło w sobotę na Bystrzycę. Cel był tylko jeden – mianowicie zebrać wszystkie śmieci, które zalegały w przepływającej przez miasto rzece.

W sobotę w Lublinie odbyła się akcja sprzątania Bystrzycy. Jej inicjatorami byli członkowie Lubelskiego Klubu Morsów, którzy co jakiś czas organizują rzeką spływy kajakowe. W ich trakcie zwrócili uwagę, że w Bystrzycy zalegają spore ilości śmieci. Dlatego też postanowili uporządkować rzekę.

Nawiązali współpracę z miastem, które zapewniło środki ochronne, czyli rękawice oraz worki na śmieci. Następnie wszystkie zabrane odpady, zostały zabrane przez jedną z firm, która zajmuje się odbiorem śmieci. Tych zaś nie brakowało. Oprócz butelek, puszek, folii, z wody wyciągano też m.in. opony.

W akcji wzięły także udział dzieci. Rzeka została posprzątana od tamy nad Zalewem Zemborzyckim do Lubelskiego Klubu Jeździeckiego.

(fot. nadesłane – Lubelski Klub Morsów)
2017-06-05 20:00:49

10 komentarzy

  1. Apel do pływających kajakami o nie wrzucanie butelek po piwie i napojach do wody .

  2. Morsom chwała i podziękowanie.Dla brudasów wstyd i hańba.

  3. spoko jak bym wiedział wcześniej to też bym chciał wziąć udział

  4. ale u nas media przeważnie informują co się działo

  5. Oby więcej takich akcji Szkoda że nie wiedziałam chętnie przyłączyłabym się. Brawo!

  6. Brawo Wy! 🙂

  7. Dobra robota z tymi oponami!! Szybkie pytanie czy 4 szt 205/55R16 macie jednakowe?? mam kolegę z forum opla Marka Skałeckiego i właśnie on szuka opon,a te ze zdjęcia nawet w ładnym stanie są 🙂

  8. żal d… ściska jak sie na to patrzy ale akcja puszki i dwie opony hahahahah wielkie sprzątanie

  9. Dobrze by było jakby mieszkający nad rzeką mniej śmieci wyrzucali do rzeki, a częściej korzystali z firm je wywożących. Często chodzę nad rzekę i widzę jak dbają o środowisko.

Z kraju