690 680 960

Lubelskie CBŚP rozbiło grupę przestępczą wprowadzającą do obrotu narkotyki

Policjanci z lubelskiego CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą działająca na terenie Śląska. Według szacunków śledczych przestępcy wprowadzili do obrotu 50 kg marihuany, prawie 130 kg amfetaminy i co najmniej 220 tys. tabletek ekstazy. Czarnorynkowa wartość nielegalnego towaru to 4 mln złotych.

Policjanci z lubelskiego CBŚP ustalili, że na terenie województwa śląskiego działa zorganizowana grupa przestępcza trudniąca się handlem narkotykami na dużą skalę. W ciągu kilku miesięcy śledczy ustalili, że oprócz handlu grupa przestępcza trudniła się wytwarzaniem narkotyków.

Komponenty niezbędne do ich produkcji były przemycane z zagranicy. Według ustaleń policjantów, od czerwca do grudnia 2016 roku, dilerzy mogli rozprowadzić ponad 50 kg marihuany, prawie 130 kg amfetaminy i ponad 220 tys. tabletek ekstazy. Kwota zarobiona na tym procederze sięga ponad 4 mln złotych.

Podczas zatrzymań, policjantów lubelskiego CBŚP wspierali funkcjonariusze katowickiego CBŚP i antyterroryści ze Śląska. Kilka ekip dokonało zatrzymań pod różnymi adresami. Dilerzy nie kryli zaskoczenia, nie spodziewali się spotkania z policjantami. Jeden z mężczyzn salwował się ucieczką, która zakończyła się po oddaniu strzału ostrzegawczego przez jednego z funkcjonariuszy.

Prokurator Okręgowy w Gliwicach przedstawił mężczyznom zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcją i handlem znaczną ilością narkotyków. Dwóch zatrzymanych odpowie dodatkowo za kierowanie grupą, a jeden z nich za próbę wprowadzenia do obrotu fałszywych euro.

Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.

[nggalllery id=3257]

 

2017-03-27 112:16:32
(fot. wideo CBŚP)

9 komentarzy

 1. Jureczek Wspaniały

  A robić to nima komu.

 2. Rozbili na podstawie notatki dzielnicowego.Fajny wynik.

 3. Jakis sebix na foto w spodenkach dresowych młodszego brata i te kolorowe adidaski prawdziwy sebol

 4. Co znaczy słowo SALAwOwał,bo nie wiem.

  • W tekście nie ma takiego słowa. Jest salwował – a znaczenie tego słowa można odszukać w słowniku PWN. Pozdrawiamy.

   • Swoją drogą, to łatwo jest zrobić z kogoś sklerotyka ;). Vikary o 15;13 napisał, że widzi poprawione. Wasz wpis ma 4 min opóźnienia.

 5. Już poprawione wiem.

 6. http://*********.pl/mocne-uderzenie-w-narkobiznes-grupa-producentow-i-handlarzy-ekstazy-rozbita/

  oj Redakcjo… nie ładnie zżynać czyjeś teksty… bardzo nie ładnie…

Kursy walut

 • USD 4.2559zł 0.75%
 • GBP 5.2567zł 0.55%
 • EUR 4.5376zł 0.34%
 • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas