690 680 960

Lubelskie Bronowickie Kulturalia przyciągnęły prawdziwe tłumy. „To rekordowa edycja wydarzenia” (zdjęcia)

Bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców dzielnicy, i nie tylko, cieszyły się Lubelskie Bronowickie Kulturalia. Publiczność bawiła się przy koncertach zespołów Milano, Defis, Miły Pan oraz Piękni i Młodzi.

Społeczny Komitet Mieszkańców Lublina – Bronowice, z prezesem Andrzejem Szyszko stara się, aby mieszkańcom tej jednej z najstarszych dzielnic miasta, żyło się lepiej i wygodniej. Zabiega o wykonywanie niezbędnych inwestycji infrastrukturalnych, do tego dochodzi działalność edukacyjna czy też sportowa na rzecz rozwoju i aktywności mieszkających w tej okolicy osób.

Nie bez znaczenia jest również działalność kulturalna. Jednym z jej elementów jest organizowany już od wielu lat Lubelski Jarmark Bronowicki, który urósł już do rangi ogólnopolskiej, oraz połączone z nim Lubelskie Bronowickie Kulturalia.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się w piątek na terenach sportowych Szkoły Podstawowej nr 33 przy ul. Pogodnej. Rozpoczęła je msza święta dziękczynna w kościele p.w. Świętego Krzyża. Nabożeństwo zainaugurowało jednocześnie nowy rok szkolny na lubelskich Bronowicach.

Kolejna część imprezy ruszyła po południu. W pierwszej kolejności odznaczone i wyróżnione zostały osoby wspierające rozwój dzielnicy Bronowice, miasta Lublin i województwa lubelskiego.

Później, do późnego wieczora publiczność bawiła się przy koncertach zespołów Milano, Defis, Miły Pan oraz Piękni i Młodzi. Jak wyjaśnia Andrzej Szyszko, wszystko wskazuje na to, iż była to rekordowa pod względem ilości uczestników impreza. Kolejne Lubelskie Bronowickie Kulturalia już za rok.

20 komentarzy

  1. I po takich dyskowpolowych rytmach szacun na dzielni zapewniony. Może trzeba rozważyć oddzielenie Bronowic od Lublina i przyłączenie do jakiejś wsi podlubelskiej?

  2. Disco polo i kultura to eufemizm

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.3269zł -0.22%
  • GBP 5.302zł -0.63%
  • EUR 4.6069zł -0.31%
  • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas