Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelski ratusz w biało – czerwonych barwach. To z okazji Dnia Flagi

Biało-czerwone barwy opanowały dzisiaj cały kraj. To z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Nie inaczej było też w miastach naszego regionu.

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej obchodzony jest od 2004 roku. Biało-czerwone flagi zostały uroczyście wciągnięte na maszty przed urzędami i instytucjami. Pojawiły się też na prywatnych budynkach. W Lublinie o godz. 08.00 odbyło się uroczyste podniesienie flagi Rzeczypospolitej Polskiej na maszt przed gmachem Urzędu Wojewódzkiego. Orkiestra wojskowa wykonała też krótki koncert z tej okazji. O godz. 08.20 uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt odbyło się też na balkonie lubelskiego Ratusza. Po zmroku dzięki specjalnej iluminacji, przybrał on biało – czerwone barwy.

41

(fot. lublin112)
2017-05-02 22:50:05

15 komentarzy

 1. ooo Żuki robią szum w mediach jacy to z nich patrioci, czekoladowi …

  • Konkretny o co tyle szumu? Mamy demokrację? Mamy! Jedni sobie wybrali Kaczyńskiego, a inni Żuka i koniec! Ja osobiście nie popieram ani jednej ani drugiej partii ale skoro tak społeczeństwo chciało to tak musi być… Konkretny kim Ty jesteś, że tak ciągle obrażasz i wpajasz ludziom, że jedyna słuszna partia to PiS?! Jesteś emerytem, który dorwał się do komputera i obraża wszystkie partie czy jest okazją czy nie, dodatkowo tylko narzekasz i twierdzisz, że wszyscy kierowcy aut to potencjalni mordercy, a sam nie posiadasz uprawnień. Komuna się skończyła, mamy demokrację i możemy głosować na kogo chcemy i trzeba to uszanować!

   • Przeczytaj komentarze pod artykułem o odsłonięciu pomnika w Białej Podlaskiej. Zbydlęcenie wzorem Sikorskiego udziela się większej grupie przeciwników obecnej, wybranej większością głosów POLAKÓW, władzy. Kim są ci ludzie i poziom jaki reprezentują ci nie przeszkadza? Profanacja godła Polski tak bardzo ci się podobała? Masz rację, komuna się skończyła. POzostał skowyt za korytem i władzą.

    • Wasza prawicowa matematyka tyle warta, co i reszta. W wyborach parlamentarnych 2015 było 30629150 uprawnionych do głosowania. Na pis oddano 5711687 głosów. Jeśli twoim zdaniem 18,65% to jest większość, to proszę napisać nowy podręcznik Matematyki Narodowej, bo ja się ewidentnie uczyłem jakiejś lewackiej matematyki.

     • Lewactwo, ubecja, niezawisła kasta i reszta więziennej szumowiny wraz z rodzinami. stawiło się do wyborów w komplecie. Biorąc pod uwagę liczby, to jakoś was niewiele. Podaj w liczbach, ilu to wyborców oddało na was głos a nie dodawaj sobie nieobecnych. Na tym polega wasza „lewicowa matematyka”.

     • Drogi Mieciu, jak tak na was patrzę, to przy was „lewak” to brzmi dumnie. Jak ty uważasz, że elektorat liberalny jest bardziej zdyscyplinowany od waszej sekty, to żyj sobie dalej w tej waszej galaktyce. A w ogóle, to może byście zebrali te całe 6 mln prawdziwych Polaków gdzieś w podkarpackim (bo i tak tam was najwięcej), założyli tam królestwo króla Jarka i jego błazna Antosia i odwalili się od reszty normalnych ludzi, którzy chcą spokojnie żyć bez żadnych chorych ideologii. Przy okazji mieli byście blisko Władimira Władimirowicza, bo że działacie na wyłączną jego korzyść, to chyba każdy widzi.

    • Napisałem jasno, że nie jestem ani za PO ani za PiS… A słynny tekst „śpię**aj dziady” albo „ludzie gorszego sortu” to nie jest „zbydlęcenie” Twoim zdaniem? Każda partia ma coś za uszami… Czy to PiS czy PO to i tu i tu znajdziesz ludzi co plują jadem… A o jakiej profanacji godła polski napisałaś? Proszę o odpowiedź.

     • Ja też nie głosowałem na PO, bo nieprzeciętnie mnie wq**ili pospolitą głupotą, ale po jakimś roku zacząłem żałować. Trzeba było zacisnąć zęby i wybrać niegroźnych głupków, niż cholernie niebezpiecznych fanatyków.

     • Oczywiście nie głosowałem też na PiS.

     • W/g ciebie, robienie z Godła Polski kinder niespodzianki to nie profanacja? Fajna symbolika typu unia grzecznym i posłusznym da czekoladę wraz z niespodzianką w środku. Takie ciapate kukułcze jajo.

  • Co, jak nie kijem to pałką? Ratusz biało-czerwony – robią szum. Ratusz nie biało-czerwony – ignorują święto narodowe. Zarąbiście jesteś konkretny. Nie powiem ci, jak co, bo cenzura nie puści komentarza. Ale przyjdzie na was czas, nie takie reżimy upadały.

 2. Konkretny, poświęcaj tyle czasu na ulepszenie siebie, byś nie miał go na krytykę innych.

 3. 5 – fanatyków , jak by tu ująć delikatnie…… myślących wolniej, zmieni zdanie po paru latach kiedy to będą musieli i oni wyborcy PIS-u żyć w ubóstwie i nędzy dla dobra kościoła i rządu. Poczekamy.

  • Dokładnie tak to będzie wyglądało. Ale nawet po 10 latach ich rządów (tfu! oby nigdy!) i tak nadal wszystko będzie wina Tuska.

 4. Dzisiaj raczej powinien być.

Z kraju

Sport