Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelski producent autobusów z kolejnym sporym zamówieniem

Kolejny spory kontrakt na dostawę autobusów podpisał lubelski Ursus. Tym razem pojazdy będą wozić mieszkańców Szczecinka.

Lubelski producent autobusów zawarł kolejny kontrakt na dostawę elektrycznych pojazdów komunikacji miejskiej. Tym razem do Szczecinka ma dostarczyć 10 niskopodłogowych autobusów elektrycznych, do tego 10 stacjonarnych ładowarek akumulatorów trakcyjnych oraz jedną ładowarkę mobilną. Zamawiającym są władze Szczecinka a wartość umowy wynosi 23 mln 279 tys. 718 zł.

Oferta Ursusa była jedyna, jaka wpłynęła na ogłoszony przez Urząd Miasta w Szczecinku. Obejmowała ona dostawę autobusów City Smile typu 12LFE. Autobusy i ładowarki mają zostać dostarczone do Szczecinka do 31 sierpnia 2018 r.

Pod koniec listopada Ursus podpisał z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze rekordowy w skali Europy kontrakt na dostawę 47 w pełni elektrycznych autobusów niskopodłogowych. Termin pierwszej dostawy przewidziano na 1 lipca 2018 r., zaś ostatni z autobusów ma zostać dostarczony najpóźniej do końca listopada 2018 r.

Ursus City Smile to w pełni elektryczny, nowoczesny autobus miejski napędzany wyłącznie energią elektryczną. W odróżnieniu od pojazdów spalinowych czy hybrydowych, które także wyposażone są w mały silnik diesla, elektrobus Ursusa jest całkowicie zeroemisyjny. Oznacza to, że nie emituje żadnych spalin do atmosfery, dzięki czemu pozytywnie wpływa na środowisko. Dodatkowo podczas ruszania z przystanku wytwarza czterokrotnie mniej hałasu niż autobusy z napędem diesla i hybrydowym.

(fot. Ursus)
2017-12-04 17:22:50

10 komentarzy

 1. W odróżnieniu od pojazdów wyposażonych w mały silnik, to w tym gdy skończy się bateria, widowiskowo rozkraczy się na środku drogi powodując paraliż połowy miasta.

 2. no no tyle wygranych przetargów, to może w końcu uda się coś dostarczyć w terminie…

 3. Brzydki jak noc. Mogli by popracować nad designem. Czy Autosany i teraz Ursus musi wyglądać tak wiesniacko?!

 4. Jakość ta znana z Lubelskich trolejbusów ?

 5. No to będą mieli chłopaki z Ursusa robotę.

 6. Zeroemisyjny buuuuuaaaha jaki zeroemisyjny w lecie może i tak ale nie w zimie – ogrzewanie jest realizowane przez centralne ogrzewanie na olej opałowy (ew. grzewczy – czerwone) jak odpali to dymi gorzej niż silnik diesla.
  Pomijam już wyprodukowanie energii do ładowania baterii.
  Czysty egoizm – my miastowi mamy czysto a hołota która mieszka przy elektrowniach to ich problem.
  Zerknijcie na zestawienie emisji zanieczyszczeń (są tylko dla samochodów osobowych) od momentu produkcji poprzez eksploatację do kasacji, samochód z silnikiem spalinowym wypada dużo lepiej z emisją zanieczyszczeń od samochodu elektrycznego.
  Pozdrawiam

  • Zawsze są jeszcze elektrownie wodne, wiatrowe i słoneczne, to że u nas pali się koks nie znaczy że wszędzie tak się robi.

Z kraju