Lubelski Ogród Botaniczny rozpoczął kolejny sezon

Niedziela jest pierwszym dniem, kiedy to po zimowej przerwie, Ogród Botaniczny w Lublinie otworzono dla zwiedzających. Czynny będzie do października.

Od niedzieli znów można odwiedzać lubelski Ogród Botaniczny. Po zimowej przerwie ogród zaprasza mieszkańców na spacery wśród różnorakiej roślinności z całego świata. Wiosna to okres, kiedy znaczna ich część zachwyca różnokolorowymi kwiatami. Pierwsi zwiedzający przestąpili bramy ogrodu już po godzinie 10, wejście zaś będzie otwarte do godziny 18.

Jak co roku, ogród będzie czynny do końca października. W kwietniu można go zwiedzać w godzinach od 9 do 18 w dni powszednie oraz od 10 do 18 w weekendy i święta. Od 1 maja do 14 czerwca zwiedzanie będzie możliwe do godziny 19, zaś od 15 do 31 lipca do godz. 20. W sierpniu nastąpi skrócenie godzin otwarcia ogrodu znów do godziny 19, zaś od 1 do 20 września do godz. 18. Później aż do końca października ogród będzie czynny do godziny 17.

Czynne są także szklarnie, jednak tylko od poniedziałku do piątku w godzinach 10 – 14. Dworek Kościuszków można zwiedzać od środy do piątku w godz. 10 – 17 a w soboty, niedziele i dni świąteczne od 10 do 18.

Za bilet normalny trzeba zapłacić 6 zł. Ulgowy kosztuje połowę mniej. W przypadku zwiedzania także Dworku Kościuszków, cena wzrasta o dwa złote w przypadku biletu normalnego i złotówkę przy ulgowym. Rodziny oraz grupy zorganizowane mogą skorzystać z dedykowanych dla nich wejściówek.

(fot. lublin112)
2015-04-12 13:14:51

Jeden komentarz

  1. W końcu będzie można gdzieś spokojnie wypić piwo i zapalić na łonie natury w tym zatrutym jak piz.. prostytutki mieście.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!