Czwartek, 24 kwietnia 202524/04/2025
690 680 960
690 680 960

Lubelska firma rozbudowuje fabrykę na Felinie. Umożliwi to produkcję 200 tysięcy litrów płynów do dezynfekcji na dobę (zdjęcia)

O 20 procent planuje wzmocnić swoje moce produkcyjne lubelska firma Medisept. Inwestycja ta ma znaczenie zarówno dla przyszłości spółki, jak też rynku produkcji środków do dezynfekcji oraz utrzymania czystości i higieny.

Trwają prace przy rozbudowie fabryki Mediseptu, która znajduje się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Lublinie. Pierwszym widocznym obiektem nowej części hali jest dostarczony przed kilkoma dniami nowoczesny, potężny mieszalnik o pojemności 30 tysięcy litrów. Będzie on służył do produkcji płynów oraz żeli do dezynfekcji i mydeł.

Jego instalacja ma na celu zwiększenie mocy wytwórczych o 20 proc. Jak wskazują władze firmy, w obliczu dynamicznych wyzwań, takich jak epidemie chorób, działania wojenne czy klęski żywiołowe, potrzeba szybkiej i efektywnej produkcji tych preparatów staje się kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa publicznego w Polsce. Inwestycja ta ma znaczenie zarówno dla przyszłości spółki, jak też rynku produkcji środków do dezynfekcji oraz utrzymania czystości i higieny.

– Nasza firma nieustannie rozwija swój park maszynowy, aby sprostać rosnącym wymaganiom medycznym na krajowym i globalnym rynku. Nowe inwestycje planowane na najbliższe miesiące pozwolą nam zwiększyć moce produkcyjne. Rozbudowa zakładu umożliwi też doskonalenie naszych produktów, które konieczne jest z uwagi na stale mutujące wirusy. Z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski, niezbędne jest posiadanie takiego dużego zakładu w kraju, który będzie w stanie natychmiast, wręcz na żądanie, dostarczyć odpowiednią ilość preparatów do prawdziwej dezynfekcji dla potrzebujących osób, służby zdrowia i instytucji, w tym służb mundurowych. W czasie pandemii, kiedy zagraniczni producenci znacznie ograniczyli dostawy środków do dezynfekcji do polskich szpitali, przekonaliśmy się o tej potrzebie w sposób niezaprzeczalny – wyjaśnia prezes zarządu spółki Medisept, Przemysław Śnieżyński.

Nowy mieszalnik stanowi kluczowy element rozbudowywanej części fabryki. Waży on 5 ton, ma 3,1 metra średnicy i 8 metrów wysokości, a wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Jego pojemność to ponad 1,5 razy więcej, niż obecnie wykorzystywane mieszalniki. Oprócz swoich gabarytów, imponuje też także zastosowaną w nim najnowszą, europejską technologią, której elementem jest bezpieczne i w pełni zinformatyzowane sterowanie. Cyfrowa kontrola dozowania umożliwia precyzyjne mieszanie składników, co jest szczególnie istotne w przypadku gęstych substancji, takich jak mydła czy żele do dezynfekcji w standardzie medycznym.

Wkrótce na terenie zakładu pojawią się też nowe zbiorniki, z których każdy pomieści aż 100 tysięcy litrów surowca. Dzięki temu Medisept będzie w stanie produkować znacznie większe ilości środków do dezynfekcji rąk, powierzchni i dezynfekcji narzędzi chirurgicznych w zdecydowanie krótszym czasie. Rozbudowa zakładu ma zwiększyć moce produkcyjne do 200 tysięcy litrów płynów do dezynfekcji na dobę. Oznacza to, że gdyby nadeszła taka potrzeba, firma jest w stanie wyprodukować po jednym litrowym opakowaniu takiego płynu dla każdego mieszkańca Lublina w ciągu niespełna dwóch dni.

10 komentarzy

  1. Covida nie ma to i płynu nie trzeba.

  2. Ocena: 0

    oho czyli przygotowania to kolejnej pandemii korono świrusa ;]

  3. Podobno w hurtowniach brakuje zwykłych płynów do kroplówek, a tu 200 tys litrów do dezynfekcji dziennie. Super

  4. Ocena: 0

    Ale po co to? Przecież na Krochmalnej produkcja idzie non stop, a ich wytwory nadają się tylko do użytku zewnętrznego.

  5. Miejsca pracy!!! Super gratulujemy firmie.

  6. Lubelskje hlejusy będą mieli co pic😆😆

  7. niedługo kolejna plandemia.

  8. Dlaczego nie są dezynfekowane przystanki autobusowe? Cham pluje a my to depczemy

  9. Ocena: 0

    grzesiowski znowu będzie bredzić xD

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia