Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelscy taksówkarze ukończyli szkolenia z pierwszej pomocy. Są gotowi ratować życie

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy przez taksówkarzy będzie przydatna nie tylko w przypadku, gdyby potrzebowały jej przewożone osoby, lecz również gdy na drodze zdarzy się np. wypadek. W marcu ponad 50 taksówkarzy odbyło szkolenia w tym zakresie.

W Lublinie jedna z firm taksówkarskich rozpoczęła projekt „Pomoc i Taxi”. W minionym miesiącu ponad 50 kierowców ukończyło szkolenia z pierwszej pomocy i są w pełni przygotowani do ratowania ludzkiego życia w razie potrzeby. Tym samym na ulicach miasta pojawiły się taksówki ze specjalnymi oznaczeniami. To po nich można poznać, że taksówkarz przeszedł wspomniane szkolenie.

– Bezpieczeństwo na drodze to dziś nie tylko umiejętność zachowawczej jazdy, ale też świadomość, jak należy interweniować w razie potrzeby. Jestem przekonany, że nasi kierowcy będą teraz gotowi do udzielenia pierwszej pomocy nawet w najbardziej nietypowej sytuacji – wyjaśnia prezes iTaxi, Lech Kaniuk.

Firma zamierza również szkolić kolejnych kierowców w innych miastach. Wszystko po to, aby pasażer czuł się komfortowo i bezpiecznie. Jak dodaje Lech Kaniuk, Lublin jest obecnie dla firmy jednym z najważniejszych miast w Polsce. Trwają również inwestycje w rozwój floty.

(fot. nadesłane)
2017-04-10 23:18:20

7 komentarzy

  1. A już myślałem że na kurs ze znajomości prawa o ruchu drogowym…

  2. A może niech umyja te samochody bo syf straszny.

  3. UBER ich wyśle do pośredniaka.

  4. i prawidłowo. Każdy sałaciarz powinien mieć takie umiejętności

  5. Płacisz za kurs albo będziesz potrzebował pierwszej pomocy

  6. Jak znalazł gdy mnie ostatnio jeden omal nie potrącił wyjeżdżając tylem do bocznej ślepej uliczki, bez patrzenia bo i po co.

  7. Gadajcie co chcecie ale moim zdaniem to bardzo dobra inicjatywa… każda osoba odpowiednio przeszkolona w tym zakresie jest cenna na wagę złota…

Z kraju