Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024
690 680 960
690 680 960

Lubartowscy strażacy mają nowego komendanta. Został nim strażak z Lublina

Pod koniec sierpnia ze stanowiskiem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie pożegnał się bryg. Grzegorz Szyszko. Wczoraj na stanowisku zastąpił go pochodzący z Lublina mł. bryg. Tomasz Podkański.

W czwartek w Lubartowie odbyła się uroczystość objęcia obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej przez mł. bryg. Tomasza Podkańskiego. Ten dotychczasowy dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Lublinie zastąpił odwołanego pod koniec sierpnia bryg. Grzegorza Szyszko. W uroczystości uczestniczyli m.in.: lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie st. bryg. Grzegorz Alinowski, Starosta Lubartowski Fryderyk Puła, kapelan powiatowy strażaków ks. kanonik Stanisław Rząsa, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin z terenu powiatu lubartowskiego oraz
przedstawiciele współpracujących jednostek i instytucji.

Mł. bryg. Tomasz Podkański ze strażą pożarną jest związany od 17 lat. W 1999 roku rozpoczął służbę jako słuchacz – podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po jej ukończeniu został skierowany do Komendy Miejskiej PSP w Lublinie. Początkowo pełnił służbę w Wydziale kontrolno – rozpoznawczym, najpierw jako inspektor, później jako młodszy specjalista.

W 2007 r. został przeniesiony do służby w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Lublinie, gdzie zajmował kolejno stanowiska: dowódcy sekcji, zastępcy dowódcy zmiany, dowódcy zmiany, zastępcy dowódcy JRG. W roku 2012 został mianowany na stanowisko dowódcy JRG Nr 2 w Lublinie, gdzie pełnił służbę do 2013 r. do czasu przeniesienia na stanowisko dowódcy JRG Nr 4 w Lublinie. W 2015 r. powrócił do JRG Nr 2 gdzie pełnił służbę do czasu powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie.

Lubartowscy strażacy mają nowego komendanta. Został nim strażak z Lublina
Lubartowscy strażacy mają nowego komendanta. Został nim strażak z Lublina

(fot. nadesłane)
2016-10-21 21:38:29

Autor: redakcja

16 komentarzy

 1. Pampalini łowca zwierząt

  Nie obyło się bez pana w czarnej sukience.Pani z pierwszego foto bardzo urodziwa.

 2. Strazak z Lublina?? Oo… Chyba strazak z pisu!!

  • Dobrze że chociaż strażak a nie salowa.

   • Szkoda, że nie aptekarz ten to zna się na wszystkim, ma ogromną wiedzę i duże doświadczenie. Tylko jeszcze nikt z towarzyszy konkretnie nie odpowiedział jaką wiedzę i skąd to doświadczenie.

 3. Pan w czarnej sukience to staż ? -nik pisu.

 4. Ciekawe co łączy go ze Zdzisławem Podkańskim.

 5. dziwni jesteście!!! przy każdej takiej uroczystości są zapraszani duchowni po to żeby poświęcić itd…

 6. PSL z każdym sie dogada, PIS czego PSL

 7. Zbieznosv nazwisk z Zdzislawem Podkanskim ?

 8. A dokąd przenieśli Szyszkę???

 9. Szyszka siedzi w starostwie na jakims urojonym stanowisku 🙂