690 680 960

Lokomotywa wjechała w autobus komunikacji miejskiej. Pojazd stał na przejeździe kolejowym (zdjęcia)

Na szczęście nikt nie ucierpiał w zderzeniu lokomotywy z autobusem, do jakiego doszło koło Kraśnika. Na miejscu pracują policjanci i strażacy.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 18:45 w miejscowości Góry w gminie Zakrzówek w powiecie kraśnickim. Na przejeździe kolejowym, zlokalizowanym na drodze powiatowej prowadzącej z Kraśnika do Sulowa, miało miejsce zderzenie lokomotywy z autobusem. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż autobus uległ awarii w momencie przejeżdżania przez tory. Kierowca widząc nadjeżdżającą lokomotywę zdołał opuścić pojazd. Nie było też w nim żadnych pasażerów.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Obecnie policjanci ustalają szczegółowe okoliczności kolizji. Droga jest w tym miejscu całkowicie zablokowana. Wstrzymany został również ruch na szlaku kolejowym Lublin – Kraśnik – Stalowa Wola.

AKTUALIZACJA:
Z przekazanych nam informacji wynika, iż w pojazd nie wykonywał rejsowego kursu. Był to zjazd do bazy po zakończeniu obsługi regularnych linii komunikacyjnej.

(fot. KP PSP Kraśnik)

29 komentarzy

  1. To jakaś plaga ostatnio najpierw wóz strażacki teraz autobus co jest z tymi pojazdami?

    • Co jest z tymi kierowcami?,takie jest prawidłowo zadane pytanie i do redakcji autobus wjechał pod nadjeżdżający pociąg a nie odwrotnie.Ogarnijcie się ,bo za każdym razem to samo.

Kursy walut

  • USD 4.2234zł 0.19%
  • GBP 5.2146zł 0.14%
  • EUR 4.5294zł 0.11%
  • CHF 4.6758zł 0.27%

Polub nas