690 680 960

Listy nie dotarły do adresatów. Papier był nasączony substancjami psychoaktywnymi

Dwukrotnie w trakcie kontroli korespondencji przychodzącej do osadzonych funkcjonariusze Zakładu Karnego we Włodawie ujawnili, że listy nasączone są substancją niewiadomego pochodzenia. Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie.

W miniony poniedziałek i wtorek czujnością i wnikliwością wykazali się funkcjonariusze Zakładu Karnego we Włodawie. Podczas kontroli korespondencji adresowanej do osadzonych uwagę kontrolujących zwrócił papier, którego wygląd szczególnie pod światło odbiegał od normy wzbudzając podejrzenia.

– Wstępne badanie kartek narkotestem wykazało obecność MDMA tj. substancji psychoaktywnej z grupy środków halucynogennych i psychostymulujących. Ujawnione listy zostały zabezpieczone i przekazane funkcjonariuszom z Komendy Policji Powiatowej we Włodawie. Trefna korespondencja nie trafiła do adresatów – informuje por. Daniel Pręciuk z Zakładu Karnego we Włodawie.

Funkcjonariusze ZK swoimi działaniami uszczelniają drogi, którymi substancje niedozwolone mogą przedostawać się na teren jednostki. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą włodawscy policjanci.

(fot. ZK Włodawa)

2 komentarze

  1. A może to listonosz nosił coś w torbie w jednej przegródce z listami…

Kursy walut

  • USD 4.3518zł -0.51%
  • GBP 5.3364zł -0.1%
  • EUR 4.6856zł -0.12%
  • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas