Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strzelał z wiatrówki w kierunku stacji paliw. Narobił strat na ponad 3 tys. złotych

Ryccy policjanci zatrzymali 19-latka, który strzelał z wiatrówki w kierunku stacji paliw. Poszkodowany działaniem nastolatka właściciel stacji oszacował straty na ponad 3 tys. złotych.

W połowie sierpnia tego roku, policjanci z Ryk zostali poinformowani przez właściciela jednej ze stacji paliw znajdującej się na terenie gminy Ułęż o uszkodzeniu szyby w drzwiach wejściowych. W trakcie przeprowadzonych oględzin z udziałem technika kryminalistyki ustalono, iż uszkodzenie powstało w wyniku strzału z broni pneumatycznej. Zgłaszający oszacował straty na ponad 3 000 złotych.

Sprawca swoim bezmyślnym zachowaniem nie tylko uszkodził szybę, ale również stworzył realne zagrożenie dla życia i zdrowia osób przebywających w tym czasie na stacji. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili pobliski teren, przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informacje na temat zdarzenia oraz sprawcy, a także przeanalizowali zapisy z monitoringu.

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę tego czynu. Okazało się, że jest nim 19-letni mieszkaniec gminy Żyrzyn. Po zebraniu przez ryckich śledczych materiału dowodowego, młody mężczyzna usłyszał zarzuty stworzenia zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego oraz uszkodzenia mienia. 19-latek przyznał się do ich popełnienia. Wkrótce postępowanie młodego mężczyzny oceni sąd.

(fot. Policja Ryki)

5 komentarzy

  1. Trzy tysiace to nie tak duzo. A chlopak ma super zabawe.

  2. Instrybutor, instrybutor ocalał! W imię ojca i syna, czyż nie widzicie w tym działania sprawiedliwej ręki pana i kiepskiego oka snajpera? Czyż nie widzicie!?

  3. Bezstresowe wychowanie się ujawniło…. Masakra

  4. To sobie chłop znalazł zabawę. Dobrze, że nic się nie stało.

  5. Apostazy Pierdółko Pierwszy (i ostatni)

    Dureń w swój pusty łeb mógł se strzelić, pogrzeb byłby dla jego rodziców mniej kosztowny niż koszty sądowe, grzywna, pokrycie strat właścicielowi stacji paliw i co najgorsze, to dalsze utrzymywanie pasożyta.

Z kraju