Kurier pomógł złapać oszusta. Mężczyzna wpadł podczas policyjnej zasadzki (wideo, zdjęcia)

Podczas policyjnej zasadzki został zatrzymany oszust, który wyłudził pieniądze i biżuterię od mieszkańców Lublina. Mężczyzna wpadł dzięki pomocy kuriera.

W środę do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zgłosił się mężczyzna z informacją, że otrzymał zlecenie odebrania i przewiezienia na teren województwa podkarpackiego dwóch przesyłek od starszych osób.

Kurier podejrzewał, że mogą mieć one związek z oszustwami na „policjanta”. Bardzo szybko okazało się, że do komendy zatelefonowały starsze osoby, które zostały oszukane łącznie na ponad 70 tys. złotych. Przekazane zostały pieniądze oraz biżuteria.

Pokrzywdzeni uwierzyli w historię o wypadku członka rodziny i konieczności przekazania za pośrednictwem policji pieniędzy na ratowanie bliskich.

 

 

Lubelscy mundurowi w związku ze zgłoszeniem przystąpili do działań. Na terenie Kolbuszowej przygotowana została zasadzka, podczas której zatrzymano mężczyznę odbierającego pieniądze. Okazało się, że to 48-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Utracona gotówka oraz biżuteria zostały odzyskane i wrócą do właścicieli.

Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty udziału w oszustwie. Policjanci wnioskują o tymczasowe aresztowanie. Sprawa jest rozwojowa. Za oszustwo grozi mężczyźnie do 8 lat więzienia.

(fot. wideo Policja Lublin)

Zobacz również

19 komentarzy

 1. No i super

  • No super, to jest właśnie elektorat PiS-u
   Jest to ten brakujący milion wyborców co zabiega o nich Morawiecki, zapewnił im pierwszeństwo w kolejce do głosowania oraz ogłaszał że nie ma się czego obawiać, większe zagrożenie jest na zakupach lub w kościele.
   Tacy ludzie co wierzą w bajki przez telefon mają prawo wyboru 😥

   • Nie wiem czy kurier głosuje na PIS, ale zapewniam Cię, że Morawiecki cieszy się z istnienia takich myślących i uczciwych osób. Trochę pogubiłeś się w rozumieniu pierwszego komentarza.

 2. Kurier powinien dostać nagrodę

  • Konfident wtrąca się w nie swoje sprawy zamiast wozić towar, za co ma płacone. To jakby ksiądz złamał tajemnicę spowiedzi!

   • No już, absolwencie podstawówki, nie płacz że stary spieprzył oszustwo i go zamknęli. Posiedzi parę lat, ale może się czegoś nauczy.

 3. Teraz niech w kryminale próbuje numeru „na klawisza”.

 4. 10 procent dla kuriera plus tyle samo od policji za to ze wykonał robotę za nich

 5. Brawo dla Kuriera! Stracił zarobek dla ratowania kasy innych, należy się rekompensata.

 6. Upitolić łapy i puścić wolno

 7. Z jednej strony bardzo dobrze się stało, że sprawa zakończyła się pomyślnie dla pokrzywdzonych, z drugiej nagłośnienie sprawy może spowodować, że kolejny raz oszuści nie skorzystają z możliwości wynajęcia kuriera i sprawa nie skończy się tak szczęśliwie…

 8. Ciekawe ile razy ten oszust otrzymał odpowiedź od starszych osób, że nie dadzą złamanego grosza na tego członka rodziny i niech zdycha.

 9. Cóż, taki Nasz piękny kraj, gdzie nawet ksiądz dał się okraść metodą na wnuczka.

 10. Sprawa jest rozwojowa haha, to się siedzi cicho a nie leci się do mediów, gratulacje dla władających komendą

  • niejestemcebulakiem

   daleko mi od bronienia milicji, ale tu chodzi chyba o to, że delikwent złapany, te dwa przypdki ostatnie są jasne i klarowne, a rozwojowa, bo może się zgłoszą inni pokrzywdzenie, których spraw nierozwiązano i może uda im się potwierdzić, że to też ta menda uczyniła, w takim przypadku rozgłos jak najbardziej si.

   • To powinno się traktować jako apel dla kurierów, bo oszust sam nie odbierał kasy. Bilingi oszusta wykażą gdzie dzwonił, więc lepiej żeby się zgłaszali, by nie być posądzeni o współpracę. Tych numerów będzie dużo.

 11. Brawo dla uczciwych ludzi

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki