690 680 960

Wymusił pierwszeństwo przejazdu, zderzył się z hyundaiem i dachował. Groźny wypadek w Lublinie

Na jednym z lubelskich skrzyżowań dachował samochód osobowy. Jego kierowca chwilę wcześniej wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z innym autem. Dwie osoby zostały ranne.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 12:50 na skrzyżowaniu ul. Węglarza, Walecznych i Strzembosza w Lublinie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: hyundai i citroen. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący citroenem mężczyzna jechał ul. Węglarza od strony al. Spółdzielczości Pracy na wprost, w kierunku ul. Kłopotowskiego. Nie ustąpił jednak pierwszeństwa przejazdu hyundaiowi, którego kierowca poruszał się od strony ul. Walecznych. W wyniku tego doprowadził do zderzenia obu pojazdów, zaś auto, którym się poruszał dachowało.

W wypadku poszkodowane zostały dwie osoby. Pasażerki citroena przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112, nadesłane – Joanna, Karolina, Mariusz)

26 komentarzy

 1. Kurier też pisał o wypadku, ale to było na innej ulicy- Strzębosza.

 2. Witam osobe poszkodowana proszę o kontakt z wypadku . Pomogę w odszkodowanie Pani za wypadek od sprawcy . Znam Pania którą i mi pomagala w odszkodowanie i bardzo mi pomogła oraz powie co i gdzie trzeba pójść do lekarza oraz pyta się o zdrowie i wogole

 3. Dodam tylko Tyle w RP nie obowiązuje Kodeks Wykroczeń kiedy nie doprowadzisz do kolizji, wypadku lub nie zostaniesz do kontroli zatrzymany przez policję. Dopóki nie zlikwidują nieuchronność kary czyli pouczeń, każdy jeździ jak chce.

 4. Qwerty chyba nie jesteś taki bystry jak Ci się wydaje (pominę już to jak się podpisałeś nad swoją wypowiedzią) otóż skrzyżowanie jest dobrze oznakowane i dala w „normalnych kierowców” nie stanowi większego problemu ale są też w śród nas trochę słabsi a to skrzyżowanie nie jest do końca bezpieczne, jadąc od Strzembosza w stronę Walecznych ciężko się „wciąć”. Rondo było by tam najlepszym rozwiązaniem ale sygnalizacja też sporo by pomogła. Szkoda ludzkiego życia i zdrowia.

  • rondo albo światła bo ” są wśród nas słabsi”??bzdura, wypadek jest tam raz w miesiącu, tak jak na związkowej i wielu innych ulicach, i dlatego trzeba wydać pewnie ze 100 tysięcy zeby zbudować światła???- a może lepiej włączyć tam myślenie… skoro skrzyżowanie nie stanowi problemu dla ” normalnych kierowców” tzn ze jest to normalne skrzyżowanie a ci nienormalni kierowcy niech oddadzą lejce

 5. Problem na tym skrzyżowaniu jest następujący: kierujący samochodem od strony Węglarza i skręcający w lewo ma ograniczoną widoczność samochodów jadących od strony Walecznych . Problem stanowią barierki które pokrywają się idealnie z poziomem świateł samochodów i zdarza się że przez to niektóre samochody są słabiej widoczne. Sam się pare razy zdziwiłem i zobaczyłem nadjeżdżający samochód od str. Walecznych w ostatniej chwili…

  • No ale komentujący mistrzowie kierownicy problemu żadnego nie widzą. Tylko że skrzyżowania trzeba budować tak aby były jak najbezpieczniejsze. Ww do nich nie należy.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas